S* E**** I************ S**
DebitorC** D*** G*********
LichidatorA*** C******
CreditorP******* C******
CreditorD**** D***
IntimatÎn temeiul art. 129 din Legea nr. 85/2006 Aprobă raportul final de lichidare al debitorului. Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar. În temeiul art. 132 alin.2 din Legea privind procedura insolvenţei. Dispune închiderea procedurii falimentului debitorului . Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. În temeiul art. 136 din Legea privind procedura insolvenţei, Descarcă pe lichidatorul de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art. 4 din Legea nr.85/2006, Dispune eliberarea către lichidatorul judiciar a sumei de 3.000 lei( fără TVA) din fondul de lichidare al UNPIR reprezentând onorariu lichidator. În temeiul art. 135 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea prezentei sentinţe debitorului, creditorilor, administratorului special, Direcţiei Teritoriale a Finanţelor Publice Dolj, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Dolj, pentru efectuarea menţiunilor de închidere a procedurii şi de radiere, precum şi publicarea prin Buletinul procedurilor de insolvenţă. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare.Cererea de apel se va depune la Tribunalul Dolj.
Hotarare 491/2015 din 21.04.2015Aprobă raportul lichidatorului şi planul de distribuire a sumelor obţinute din lichidarea averii debitorului Dispune plata sumelor conform planului de distribuire. Acordă termen la data de 21.04.2015 pentru continuarea procedurii. Cu recurs în termen de 7 zile de la comunicare.
Incheiere de sedinta din 03.03.2015În temeiul art. 122 alin. 2 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune înregistrarea la grefa tribunalului şi afişarea la uşa instanţei a unei copii de pe raportul şi planul de distribuire, întocmite de lichidatorul judiciar. Pune în vedere lichidatorului să notifice creditorii, cu menţiunea că pot formula contestaţii la raport şi plan, în termen de 15 zile de la afişare. Acordă termen la 03.03.2015, pentru soluţionarea eventualelor contestaţii la raport şi plan.
Incheiere de sedinta din 17.02.2015Ia act de raportul depus de lichidatorul judiciar. Amână judecarea cauzei la data de 17.02.2015.
Incheiere de sedinta din 18.11.2014În temeiul art. 21 alin. 1 din Legea privind procedura insolvenţei, Ia act de raportul depus de lichidatorul judiciar În temeiul art. 74 alin. 1 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune înregistrarea la grefa tribunalului şi afişarea la uşa instanţei a unei copii de pe tabelul definitiv al creanţelor. Amână judecarea cauzei la data de 18.11.2014.
Incheiere de sedinta din 21.10.2014În temeiul art. 21 alin. 1 din Legea privind procedura insolvenţei, Ia act de raportul depus de lichidatorul judiciar În temeiul art. 72 alin. 3 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune înregistrarea la grefa tribunalului şi afişarea la uşa instanţei a unei copii de pe tabelul preliminar al creanţelor. Amână judecarea cauzei la data de 21.10.2014, pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor.
Incheiere de sedinta din 07.10.2014Admite cererea . În temeiul art.32 alin.1 din Legea privind procedura de insolvenţă , Dispune deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă împotriva debitorului SC EMECO INTERNATIONAL SRL. În temeiul art.34 din Legea privind procedura de insolvenţă, Numeşte lichidator judiciar provizoriu pe C** D*** G********* care va îndeplini atribuţiile prev. de art.25 din lege, cu o retribuţie lunară provizorie de 1000 lei. Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare. În temeiul art.61 din lege, Dispune notificarea deschiderii procedurii către debitoare, creditori, ORC de pe lângă Tribunalul Dolj în vederea efectuării din oficiu a cuvenitelor menţiuni, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul de depunere a opoziţiilor la sentinţa de deschidere în termen de 10 zile de la publicarea notificării şi de soluţionare a opoziţiilor la data de 23.09.2014. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 23.09.2014.. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 07.10.2014. Fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 21.10.2014. Fixează termen la data de 23.09.2014 pentru depunerea raportului prev. de art. 59. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii, de către lichidatorul judiciar şi publicarea într-un ziar de largă circulaţie . În temeiul art.3 pct. 26 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune convocarea adunării generale a asociaţilor de către lichidatorul judiciar în termen de 10 de zile de la deschiderea procedurii, pentru desemnarea administratorului special. In temeiul art.4 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar la banca la care are deschis cont, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În cazul neîndeplinirii obligaţiei, contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar. Dispune comunicarea sentinţei către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului şi tuturor băncilor unde acesta are deschise conturi. Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Tribunalul Dolj.
Incheiere finala dezinvestire din 10.06.2014