M**** C******* L*****
InculpatS* V****** L** D*** S** P*** A*** D******* O**** I*****
Parte civilăS* P******* T** S** P*** A*** D**** R***** M*****
Parte civilăÂ*** N****** M** Ş******
Parte civilăAdmite cererea de îndreptare a erorii materiale, formulată de av. Moisei (fostă Gheorghe) Alina-Florentina. Îndreaptă omisiunea cu privire la onorariul apărătorului desemnat din oficiu, strecurată în dispozitivul sentinţei penale nr. 158 pronunţată la data de 26.05.2015 de Judecătoria Călăraşi în dosarul nr. 8779/202/2014, în sensul că înaintea penultimului alineat se va insera un nou alineat, cu următorul conţinut: « În temeiul art. 274 alin. 1 C.proc.pen. apărătorului desemnat din oficiu, av. Gheorghe (actual Ilisei) Alina-Florentina, în cuantum de 200 lei, rămâne în sarcina statului, urmând a fi avansat către B.A. Călăraşi din fondurile Ministerului Justiţiei ». Cu apel în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 22.09.2015.
Incheiere finala dezinvestire 8779 din 22.09.2015În temeiul prevederilor art. 208 alin. 1 - 209 alin. 1 lit. a, g, c al vechiului cod penal, cu aplicarea prevederilor art. 5 din noul cod penal, cu aplicarea dispoziţiilor art. 374 alin. 4 din noul cod de procedură penală coroborate cu prevederile art. 396 alin. 10 din noul Cod de Procedură Penală, cu aplicarea prevederilor art. 74 alin. 1 lit. a cod penal, cu aplicarea dispoziţiilor art. 75 lit. c cod penal, condamnă pe inculpatul M**** C******* L***** - pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat la 1an închisoare. În temeiul prevederilor art. 208 alin. 1 - 209 alin. 1 lit. a, g, c al vechiului cod penal, cu aplicarea prevederilor art. 5 din noul cod penal, cu aplicarea dispoziţiilor art. 374 alin. 4 din noul cod de procedură penală coroborate cu prevederile art. 396 alin. 10 din noul Cod de Procedură Penală, cu aplicarea prevederilor art. 74 alin. 1 lit. a cod penal, cu aplicarea dispoziţiilor art. 75 lit. c cod penal, condamnă pe inculpatul M**** C******* L***** - pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat la 1an închisoare. În temeiul prevederilor art. 208 alin. 1 - 209 alin. 1 lit. a, g, c al vechiului cod penal, cu aplicarea prevederilor art. 5 din noul cod penal, cu aplicarea dispoziţiilor art. 374 alin. 4 din noul cod de procedură penală coroborate cu prevederile art. 396 alin. 10 din noul Cod de Procedură Penală, cu aplicarea prevederilor art. 74 alin. 1 lit. a cod penal, cu aplicarea dispoziţiilor art. 75 lit. c cod penal, condamnă pe inculpatul M**** C******* L***** pentru săvârşirea tentativei la infracţiunea de furt calificat la 6 luni închisoare. În temeiul dispoziţiilor art. 34 lit. b cod penal, condamnatul va executa pedeapsa de 1 an închisoare. În temeiul art. 81 alin. 2 C.pen.1969, suspendă condiţionat executarea pedepsei de 1 an închisoare. În temeiul art. 82 alin. 1 C.pen.1969, stabileşte un termen de încercare de 3 ani. În baza art. 398 N.c.pr.p. rap. la art. 274 al.1 N.c.pr.p. obligă inculpatul la 250 lei cheltuieli judiciare către stat. Cu apel în 10 zile de la comunicarea minutei.
Hotarare 158/2015 din 26.05.2015Amână judecarea cauzei în vederea soluţionării amiabile a latrurii civile a cauzei
Incheiere de sedinta din 31.03.2015Constată legalitatea sesizării instanţei, a administrării probelor şi a efectuării actelor de urmărire penală. Dispune începerea judecăţii
Incheiere de sedinta 8779/2014 din 10.02.2015