Dosar 983/325/2014 din 15.01.2014

pretenţii


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 983/325/2014
Data dosar:
15.01.2014
Instanta:
Judecătoria Timișoara
Departament:
SECŢIA a II -a CIVILĂ
Obiect:
pretenţii
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 04.11.2014 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Admite in parte cererea
    Hotarare 15972/2014 din 04.11.2014
  • Sedinta din data de 28.10.2014 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână pronunţarea

    Amana pronuntarea 04.11.2014.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 28.10.2014
  • Sedinta din data de 16.09.2014 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână cauza

    se revine cu adresa la IML Timisoara cu mentiunea de a intocmi in cauza raportul de expertiza

    Incheiere de sedinta din 16.09.2014
  • Sedinta din data de 02.07.2014 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână cauza

    Incuviinteaza administrarea in cauza a probei cu expertiza medico-legala psihiatrica a reclamantului solicitata de catre reprezentantul reclamantului, apreciind ca fiind utila solutionarii cauzei. Stabileste avans onorariu expertiza in sarcina reclamantului suma de 300 de lei. Pune in vedere reprezentantului reclamantului sa depuna la dosar dovada achitarii avansului onorariu expertiza suma de 300 de lei, sub sanctiunea decaderii din proba. Stabileste urmatoarele obiective: - sa se stabileasca daca reclamantul prezinta sau nu tulburari psihice sau a suferit o trauma psihica raportat la incidentul din data de 23.08.2011 cand a fost lovit de paratii Nitulica Gheorghe si Nitulica Cosmin si care este diagnosticul actual al acestora; - sa se stabileasca daca tulburarea psihica de care sufera in prezent, respectiv tulburare depresiva recurenta a fost cauzata sau a fost agravata in vreun fel de incidentul din data de 23.08.2011. Proroga punerea in discutia partilor a altor cereri in probatiune pentru urmatorul termen de judecata.

    Incheiere de sedinta din 02.07.2014
  • Sedinta din data de 17.06.2014 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână cauza

    Pune in vedere reprezentantului reclamantului sa formuleze obiective in scris cu privire la efectuarea in cauza a probei cu expertiza medico-legala psihiatrica a reclamantului. Proroga punerea in discutia partilor a probei expertiza medico-legala psihiatrica a reclamantului solicitata de catre reprezentantul reclamantului si a altor cereri in probatiune pentru urmatorul termen de judecata.

    Incheiere de sedinta din 17.06.2014
  • Sedinta din data de 20.05.2014 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână cauza

    Admite cererea de amanare formulata de reprezentantul reclamantului privind acordarea unui nou termen de judecata pentru a depune la dosar în probaţiune raportul de expertiza psihologic efectuat de Spitalul de Psihiatrie privind o evaluare a starii de sanatate a reclamantului, apreciind ca fiind intemeiata. Incuviinteaza proba cu inscrisul depus la dosar reprezentand adeverinta medicala in copie xerox semnata pentru conformitate cu originalul din 16.05.2014 avand diagnostic tulburare depresiva recurenta, apreciind ca fiind utila solutionarii cauzei. Proroga punerea in discuţia părţilor a probei cu inscrisul reprezentand raportul psihologic solicitat de către reprezentantul reclamantului după depunerea acestuia la dosar. Proroga punerea in discutia partilor a altor cereri in probatiune pentru urmatorul termen de judecata.reclamantul urmează să depună la dosar raportul psihologic efectuat de Spitalul de Psihiatrie privind o evaluare a starii de sanatate a sa.

    Incheiere de sedinta din 20.05.2014
  • Sedinta din data de 22.04.2014 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână cauza

    Incuviintează proba cu inscrisurile depuse la dosar de catre părţi apreciind ca fiind utila solutionarii cauzei. Proroga punerea in discuţia părţilor a probei extrajudiciare cu raportul psihologic solicitat de către reprezentantul reclamantului după depunerea acestuia la dosar. Pune in vedere pârâţilor să formuleze cerere de ajutor public judiciar sub forma apărării şi asistenţei gratuite printr-un avocat desemnat de barou, in conditiile legii speciale privind ajutorul public judiciar. Proroga punerea in discutia partilor a altor cereri in probatiune pentru urmatorul termen de judecata.reclamantul urmează să depună la dosar raportul psihologic

    Incheiere de sedinta din 22.04.2014

Flux dosar


Actualizare GRPD