S** M****** M***** S***
LichidatorS* A********** S**
DebitorAdmite cererea formulată de lichidatorul judiciar SCP Miriana Mircov Relicons SPRL, privind cheltuielile aferente procedurii insolvenţei instituită prin Legea nr.85/2014, împotriva debitoarei S* A********** S**, judeţul Caraş-Severin, în cuantum total de 7.864,86 lei, din care suma de 4.760 lei – onorariu lichidator judiciar, iar suma de 3.104,86 lei – cheltuieli procedurale (suma de 3.084,86 lei - diferenţă publicitate efectuată de către lichidator pentru valorificarea bunurilor proprietatea debitoarei în perioada 08.02.2016-16.04.2018 şi suma de 20 lei– informaţii ORC despre debitoare) şi dispune ca plata să se facă din fondul de lichidare, conform art. 39 alin.4 din Legea nr.85/2014 şi care este la dispoziţia Uniunii Naţionale a Practicienilor în Insolvenţă din România – U.N.P.I.R. Filiala Caraş-Severin. În temeiul art.174 din Legea nr.85/2014, Dispune închiderea procedurii insolvenţei debitorului S.C. Andreaferri SRL, . Dispune radierea debitorului S.C. Andreaferri SRL Reşiţa, din Registrul Comerţului . În temeiul art.180 din Legea nr.85/2014, Descarcă pe lichidatorul judiciar SCP Miriana Mircov Relicons SPRL de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art. 179 din Legea nr. 85/2014, Dispune notificarea prezentei sentinţe, Direcţiei Generale Regionale a Finanţelor Publice Timişoara prin Agenţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Caraş-Severin pentru efectuarea menţiunii de închidere a procedurii şi de radiere, precum şi creditorilor prin publicarea în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare prin publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. În cazul exercitării căii de atac, cererea se va depune la Tribunalul Caraş-Severin. Pronunţată în şedinţa publică azi data de 17 ianuarie 2019.
Hotarare 10/2019 din 17.01.2019Încuviinţează cererea de amânare a judecării cauzei formulată de reprezentantul lichidatorul judiciar pentru continuarea procedurii insolvenţei în vederea întocmirii raportului final.
Incheiere de sedinta din 01.11.2018Încuviinţează cererea de amânare a judecării cauzei formulată de reprezentantul lichidatorul judiciar pentru continuarea procedurii în vederea valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 21.06.2018Încuviinţează cererea de amânare a judecării cauzei formulată de reprezentantul lichidatorul judiciar pentru continuarea procedurii în vederea valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 08.03.2018Încuviintează cererea de amânare a judecării cauzei formulată de reprezentanta lichidatorul judiciar pentru continuarea procedurii în vederea valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 16.11.2017Încuviinţează cererea de amânare a judecării cauzei formulată de reprezentanta lichidatorul judiciar pentru continuarea procedurii în vederea valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 05.10.2017Încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentanta lichidatorul judiciar pentru continuarea procedurii în vederea valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 25.05.2017Încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentantul lichidatorul judiciar pentru continuarea procedurii în vederea valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 02.02.2017Încuviinţează cererea de amânare a judecării cauzei formulată de reprezentanta lichidatorul judiciar pentru continuarea procedurii în vederea valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 27.10.2016Încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentanta lichidatorul judiciar pentru continuarea procedurii în vederea valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 30.06.2016Încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentantul lichidatorul judiciar pentru continuarea procedurii în vederea valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 21.04.2016Încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentanta lichidatorului judiciar pentru continuarea procedurii în vederea supunerii spre aprobare a raportului de evaluare al bunurilor mobile şi stabilirea strategiei de valorificare a acestora.
Incheiere de sedinta din 28.01.2016Încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentanta lichidatorului pentru continuarea procedurii în vederea intrării în posesie a bunurilor aparţinând debitorului.
Incheiere de sedinta din 22.10.2015Încuviinţează cererea de amânare formulată de lichidator pentru continuarea procedurii în vederea intrării în posesie a bunurilor aparţinând debitorului. În baza art. 50 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, dă în sarcina Adunării Creditorilor atribuţiile aflate în competenţa Comitetului Creditorilor.
Incheiere de sedinta din 25.06.2015Admite cererea reclamantului. Dispune deschidererea procedurii simplificate a insolvenţei. Numeşte în calitate de lichidator judiciar practicianul în insolvenţă SCP Miriana Mircov Relicons SPRL.
Hotarare intermediara 242/2015 din 16.04.2015