S* U** M**** S**
DebitorC***** F******** G*******
LichidatorM******* C****** G*****
PârâtO** D***
IntimatAdmite ac?iunea. Obligă pârâtul la plata sumei de 154224 lei, reprezentând pasivul debitorului S* U** M**** S**. Cu apel.
Hotarare 727/2016 din 22.11.2016Admite cererea lichidatorului judiciar de amânare a cauzei, pentru observarea raportului de expertiză. Acordă termen la 22.11.2016 pentru observarea de către părţi a raportului de expertiză contabilă şi formularea de eventuale obiecţiuni. Potrivit dispozi?iilor art. 229 nCod procedură civilă, părţile nu vor mai fi citate luând termenul în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 11.10.2016Admite cererea de ajutor public judiciar. Încuviin?ează avansarea de către stat a 50% din onorariul de expert în cuantum de 1000 lei pentru petentul M******* C****** G*****, ca va fi plătit de Tribunalul Dolj din fondurile speciale puse la dispoziţie de Ministerul Justi?iei. Executorie. Cu cerere de reexaminare în 5 zile de la comunicare.
Incheierefinalacameraconsiliu din 13.09.2016Ia act că pârâtul M******* C****** G***** a formulat cerere de ajutor public judiciar în ceea ce priveşte onorariul expert. Acordă termen la 13.09.2016, Complet C2F Camera de Consiliu, ora 9:30, Camera CC3, pentru soluţionarea cererii de ajutor puvlic judiciar. Dispune emiterea de adrese către AJFP Dolj, ITM Dolj, Primăria Craiova şi ORC de pe lângă Tribunalul Dolj pentru a comunica relaţii cu privire la veniturile pârâtului M******* C****** G*****. Pentru soluţionarea cererii de ajutor public judiciar formulată de pârâtul M******* C****** G*****, urmează a acorda un nou termen de judecată la 11.10.2016.
Incheiere de sedinta din 28.06.2016Încuviinţează lichidatorului judiciar proba cu înscrisuri şi proba cu interogatoriul pârâtului. Încuviinţează pârâtului proba cu expertiza tehnică în specialitate -contabilă. Stabileşte onorariu expert în cuantum de 1.000 lei în sarcina pârâtului. Numeşte expert în cauză, aflat la poziţia 13 pe lista înaintată de UNPIR Filiala Dolj privind practicienii în insolvenţă care deţin şi alte calificări, practicianul în insolvenţă Picu Lavinia. Stabileşte ca obiective la care să răspună expertul: - să se stabilească dacă faptele pârâtului au condus la starea de insolvenţă a societăţii debitoare, - să se stabilească dacă pârâtul a produs vreun prejudiciu, - să se stabilească dacă există gegătură de cauzalitate între faptele pârâtului şi prejudiciul cauzat. Acordă termen la 28.06.2016, pentru administrarea probatoriului astfel cum a fost încuviinţat. Dispune citarea pârâtului cu menţiunea prezentârii la interogatoriu, precum şi a achitării onorariului expert în cuantum de 1.000 lei. Dispune emiterea unei adrese expertului desemnat pentru a efectua expertiza şi a depus la dosar lucrarea.
Incheiere de sedinta din 24.05.2016Acordă termen la 24.05.2016, faţă de lipsa de procedură cu pârâtul M******* C****** G*****. Dispune repetarea procedurii de citare cu pârâtul, conform dispoziţiilor art. 42 din Legea nr. 85/2014. Potrivit prevederilor art. 229 nCod procedură civilă lichidatorul judiciar are termenul în cunoştinţă şi nu se va mai cita.
Incheiere de sedinta din 05.04.2016Acordă termen la 05.04.2016, faţă de lipsa de procedură cu pârâtul M******* C****** G*****. Dispune repetarea procedurii de citare.
Incheiere de sedinta din 01.03.2016Acordă termen la 01.03.2016, faţă de lipsa de procedură cu pârâtul. Dispune repetarea procedurii de citare a pârâtului, potrivit dispoziţiilor art. 42 din Legea nr. 85/2014.
Incheiere de sedinta din 23.02.2016Admite cererea pârâtului de amânare a cauzei pentru angajare apărător. Acordă termen la 23.02.2016. Dispune citarea pârâtului.
Incheiere de sedinta din 26.01.2016