O**** M*****
Reclamant ReclamantC****** D* D********* A U**** B****
Pârât PârâtC****** S********* D* D********* A U**** B********
Pârât PârâtU****** N******** A P************* Î* I********* D** R****** - U****
PârâtAdmite excepţia inadmisibilităţii cererii de anulare a art. 97 din Statutul UNPIR şi respinge în consecinţă cererea de anulare a art. 97 din Statutul UNPIR. Respinge ca inadmisibilăexcepţia de nelegalitate a art. 97 din Statutul UNPIR. Respinge ca neîntemeiată acţiunea, în rest. Cu recurs în 15 zile de la comunicare, care se depune la CAB. Pronunţată în şedinţă publică, azi 09.03.2016.
Hotarare 777/2016 din 09.03.2016După deliberare, apreciază că este necesară comunicarea unui exemplar al întâmpinării depusă de pârâta UNPIR către reclamantul O**** M*****, pentru a lua cunoştinţă de conţinutul acesteia şi a-şi pregăti apărarea faţă de excepţiile invocate. De asemenea, va pune în vedere reclamantului să precizeze dacă plângerea depusă la dosarul cauzei la data de 04.02.2016, este spre informarea instanţei sau investeşte instanţa cu soluţionarea ei.
Incheiere de sedinta din 10.02.2016Având în vedere Decizia de casare cu trimitere spre rejudecare, va dispune introducerea în cauză, în calitate de pârât, a Uniunii Naţionale a Practicienilor în Insolvenţă din România – UNPIR. Va pune în vedere reclamantului O**** M*****, să depună la dosarul cauzei, în vederea comunicării către pârâta nou introdusă în cauză, un exemplar al cererii prin care solicită anularea art. 97 din Statutul UNPIR.
Incheiere de sedinta din 13.01.2016Admite cererea de abţinere. Constată incompatibilitatea domnului judecător Marius Cristian Ispas în a participa la soluţionarea cauzei. Dispune inaintarea cauzei la Registratura pentru repartizare aleatorie. Fără cale de atac
Incheiere de sedinta din 23.11.2015