S* R**** T****** S**
CreditorS* V** R*** C**** S**
DebitorAdmite în parte cererea. Ordonă debitorului ca în termen de 30 (treizeci) de zile de la comunicarea prezentei ordonanţe să plătească creditorului suma de 14384,50 lei, reprezentând contravaloare facturi neachitate, penalităţi de întârziere în cuantum de 2,5% zi de întârziere care curg începând de la împlinirea termenului de plată de 30 de zile specificat pe facturi şi până la achitarea integrală a debitului, şi a sumei de 40 de euro cu titlul de daune-interese suplimentare minimale. Respinge capătul de cerere privind acordarea dobânzii legale penalizatoare, ca neîntemeiat. Obligă debitorul la plata către creditor a sumei de 647 lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentate de taxă de timbru şi onorariu avocat. Cu drept pentru debitor şi creditor de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare, cererea în anulare urmând a se depune la Judecătoria Piteşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform disp. art.396 alin.2 C.proc.civ., azi 26.02.2016 .
Hotarare 1950/2016 din 26.02.2016Amână pronunţarea la 26.02.2016. Amână pronunţarea pentru data de 26.02.2016, când pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin 2 C.pr.civ. Cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 17.02.2016.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 17.02.2016Având în vedere că la dosar s-a depus certificatul ONRC cu privire la sediul debitoarei, instanţa reia procedura de citare cu debitoarea S* V** R*** C**** S**, precum, şi a cererii de chemare în judecată, sens în care amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 17.02.2016, c3-3, sala 2, ora 08:30. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Ianuarie 2016.
Incheiere de sedinta din 20.01.2016