S*** D***** S****** P*** A************ J******** G**** D**
ReclamantS*** D***** S****** P*** A************ J******** G**** D**
ReclamantT****** V*****
PârâtAdmite, în parte, acţiunea civilă având ca obiect „hotărâre care să ţină loc de act autentic”, formulată de reclamanta S.C. DARCOM S.R.L., în contradictoriu cu pârâtul T****** V*****. Validează contractul de promisiune bilaterală de vânzare – cumpărare nr. 487 din data de 22.03.2014 de Biroul Notarial Individual „Elena Roman” cu sediul în mun.Botoşani între reclamanta reclamanta S.C. DARCOM S.R.L., , în calitate de promitentă – cumpărătoare şi numitul T****** V*****. în calitate de promitent- vânzător. Constituie în favoarea de reclamantei S.C. DARCOM S.R.L., cu sediul în com.Păltiniş, jud.Botoşani, prin administrator administrator special Andruş Denisa Sefora dreptul de proprietate asupra imobilului constând în suprafaţa de 1,61 ha teren extravilan situată pe raza satului Păltiniş, comuna Păltiniş, jud. Botoşani , prevăzută în titlul de proprietate nr.147381/2006. Prezenta hotărâre ţine loc de act autentic de vânzare - cumpărare a imobilului sus-menţionat. Ia act de faptul că părţile nu au solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 15.12. 2015.
Hotarare 1588/2015 din 15.12.2015Amână judecata cauzei la data de 15.12.2015,dată pentru care părţile au termenul în cunoştinţă şi pentru care se pune în vedere reprezentantei reclamantei să depună certificat fiscal pentru terenul în litigiu.
Incheiere de sedinta din 24.11.2015Amână judecata cauzei la data de 24.11.2015,dată pentru care se va cita reclamanta cu menţiunea " personal la interogatoriu". Pârâtul are termenul de judecată în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 27.10.2015