B****** T* L***** T*****
Apelant InculpatÎn baza art. 421 pct. 2 lit. " a " Cod procedură penală. ADMITE apelul penal declarat de inculpatul BUTISCA LUCIAN TANASE împotriva sentinţei penale nr.18 din 10.02.2015 pronunţată de JUDECATORIA SALONTA pe care o desfiinţează în totalitate si, in consecinta: In baza art.5 cod penal recalifica fapta retinuta in sarcina inculpatului BUTISCA LUCIAN TANASE din infractiunea prevazuta de art.87 alin.1 din OUG 195/2002 in infractiunea prevazuta de art.336 alin.1 cod penal, text in baza caruia stabileste in sarcina inculpatului o pedeapsa de 1 an inchisoare. In baza art.83 alin.1 şi art. 84 alin.1 Cod penal, amână aplicarea pedepsei de 1 an închisoare aplicată inculpatului pe un termen de supraveghere de 2 ani de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri. În temeiul art. 85 alin. 1 Cod penal pe durata termenului de supraveghere, inculpatul trebuie să respecte următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Bihor, la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile, precum şi întoarcerea; d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În temeiul art. 86 alin. 1 Cod penal pe durata termenului de supraveghere, datele prevăzute în art. 85 alin. 1 lit. c - e Cod penal se comunică Serviciului de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Bihor. În temeiul art. 404 alin. 3 Cod procedură penală atrage atenţia inculpatului asupra consecinţelor nerespectării măsurilor de supraveghere şi ale săvârşirii de noi infracţiuni în cursul termenului de supraveghere. In baza art.275 alin.3 cod procedura penala cheltuielile judiciare avansate de stat in apel raman in sarcina acestuia, urmand ca inculpatul sa fie obligat la plata sumei de 200 lei cheltuieli judiciare in favoarea statului ocazionate de judecarea cauzei in prima instanta.
Hotarare 641/2015 din 07.10.2015Amână pronunţarea asupra apelului la data de 07.10.2015.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 29.09.2015Respinge excepţia invocată de inculpatul Butişcă Lucian Tănase. Fixează termen pentru soluţionarea apelului formulat de inculpat pentru data de 29.09.2015.
Incheiere de sedinta din 29.06.2015Amână pronunţarea asupra cauzei la data de 29.06.2015.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.06.2015Faţă de cererea de amânare depusă la dosar de inculpat pentru pregătirea apărării.
Incheiere de sedinta din 12.05.2015