M*** A****** F*********
InculpatM*** S*****
Parte civilăÎn baza art. 485 alin. (1) lit. a) C. pr. pen. admite acordul de recunoaştere al vinovăţiei încheiat între Parchetul de pe lângă Judecătoria Adjud şi inculpata M*** A****** F*********. În baza art. 192 alin. (2) C. pen. condamnă pe inculpata M*** A****** F*********, la pedeapsa de 2 (doi) ani închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de ucidere din culpă. În baza art. 91 şi 92 suspendă sub supraveghere pedeapsa de 2 (doi) ani închisoare pe perioada unui termen de supraveghere de 3 (trei) ani. În baza art. 93 C. pen. obligă inculpata ca pe durata termenului de supraveghere să respecte următoarele măsuri de supraveghere: - să se prezinte la serviciul de probaţiune, la datele fixate de acesta; - să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa - să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile; - să comunice schimbarea locului de muncă; - să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă; - să se supună măsurilor de control, tratament şi îngrijire medicală; - să presteze o muncă neremunerată în folosul comunităţii în cadrul Primăriei Sinaia sau serviciului local de gospodărire, pe o perioadă de 60 de zile lucrătoare. Atrage atenţia inculpatei asupra prev. art. 96 C. pen. privind revocarea suspendării sub supraveghere a executării pedepsei. Obligă inculpata la plata sumei de 200 lei cu titlu de cheltuieli judiciare către stat. Lasă nesoluţionată latura civilă. Cu drept de apel în zece zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 09.11.2015.
Hotarare 345/2015 din 09.11.2015Stabileste pronuntarea cauzei la data de 09.11.2015. Pronunţată în şedinţa publica azi, 02.11.2015.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 02.11.2015Termen acordat fata de cererea de amanare formulata de aparatorul inculpatei.
Incheiere de sedinta din 05.10.2015