A**** M****** L* C*** A** O********* A******
ContestatorD** I***** I** A* P*** M******* S*** C** C****** R****** S*****
IntimatAdmite contestaţia formulată. Constată intervenită prescripţia dreptului intimatei de a cere executarea silită în ce priveşte suma de 14558,94 lei, reprezentând debit restant conform contractului de credit nr. 270830010033 din data de 09.07.2003. Anulează toate actele de executare, inclusiv cele efectuate prin poprire faţă de contestatoarea Aramă Mariana, în cadrul dosarului de executare nr. 306/2014 al B.E.J. Nica Gabriel. Obligă intimata la plata către contestatoare a sumei de 500 lei cu titlu de onorariu avocat. Dispune restituirea către contestatoare a taxei judiciare de timbru în cuantum de 916 lei, achitată prin chitanţa seria MALBU nr. 001853 din 21.01.2015. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Suceava. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 29.05.2015.
Hotarare 3024/2015 din 29.05.2015Se va emite adresă către B.E.J Nica Gabriel pentru a ne preciza dacă dosarul de executare nr.306/2014 a fost închis, în caz afirmativ să indice temeiul de drept în baza căruia a fost închis acest dosar precum şi să înainteze încheierea de închidere a dosarului de executare nr.306/2014 şi actele care au stat la baza emiterii acestei încheieri. Citarea intimatei DDM INVEST III AG prin mandatar S.C. CEE COLLECT ROMÂNIA SRL cu menţiunea de a depune la dosar extras de cont cu privire la plăţile care au fost făcute de contestatoare în temeiul contractului de împrumut de consum nr. 270830010033 din 09.07.2003.
Incheiere de sedinta din 08.05.2015Citarea intimatei DDM INVEST III AG prin mandatar S.C. CEE COLLECT ROMÂNIA SRL cu menţiunea de a depune la dosar contractul de cesiune încheiat cu Banca Comercială Ion Ţiriac SA, dovada comunicării cesiunii către contestatoare precum şi corespondenţa purtată cu debitoarea până la momentul adresării cu cerere de executare silită către executorul judecătoresc, precum şi toate actele pe care le deţine şi care au fost efectuate în vederea recuperării creanţei ce face obiectul executării silite din prezentul dosar, prin care să facă dovada întreruperii prescripţiei dreptului de a solicita executarea silită.
Incheiere de sedinta din 27.03.2015