Dosar 2283/103/2015 din 18.08.2015

procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 2283/103/2015
Data dosar:
18.08.2015
Instanta:
Tribunalul Neamț
Departament:
Sectia a II-a Civilă de Contencios Administrativ şi Fiscal
Obiect:
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 23.03.2022 la ora 11:00

    Complet: F3
  • Închis lichidarea (art. 118 din lege)

    Admite cererea de închidere a procedurii insolvenţei, formulată de lichidatorul judiciar ACTIV JUDICIAR I.P.U.R.L. În temeiul art. 174 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune închiderea procedurii insolvenţei societăţii debitoare ÎNTREPRINDEREA LA CETATE S.R.L. şi radierea din Registrul Comerţului Neamţ. Dispune descărcarea lichidatorului judiciar ACTIV JUDICIAR I.P.U.R.L. de orice îndatoriri şi responsabilităţi. Dispune plata din fondul de lichidare a sumei de 5.000 lei (fără TVA), cu titlu de onorariu către lichidatorul judiciar ACTIV JUDICIAR I.P.U.R.L. Dispune notificarea prezentei sentinţe fostului administrator al debitoarei, Administraţiei Judeţene a Finanţelor Publice Neamţ din cadrul Direcţiei Generale Regionale a Finanţelor Publice Iaşi, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Neamţ, pentru efectuarea menţiunilor de închidere a procedurii şi de radiere, precum şi publicarea acesteia în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la publicarea hotărârii în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, urmând ca cererea să fie depusă la Tribunalul Neamţ. Pronunţată astăzi, 23.03.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.

    Hotarare 113/2022 din 23.03.2022
  • Sedinta din data de 15.12.2021 la ora 11:00

    Complet: F3
  • Repus pe rol

    Acordă termen pentru soluţionarea definitivă a cererii de atragere a răspunderii patrimoniale ce face obiectul dosarului asociat - a1 şi pentru formularea cererii de închidere. Se va depune dovada publicării în B.P.I. a raportului de activitate curent.

    Incheiere de sedinta din 15.12.2021
  • Sedinta din data de 29.09.2021 la ora 11:00

    Complet: F3
  • Amână cauza

    Repune cauza pe rol. Acordă termen pentru ca lichidatorul judiciar să formuleze cerere de închiderea procedurii.

    Incheiere de sedinta din 29.09.2021
  • Sedinta din data de 18.04.2018 la ora 12:00

    Complet: F3
  • 413 NCPC/244 CPC

    În temeiul art. 413 alin. 1 pct. 1 noul Cod de procedură civilă, dispune suspendarea judecării cauzei având ca obiect falimentul societăţii debitoare S.C. ÎNTREPRINDEREA LA CETATE S.R.L., până la încasarea creanţei (inclusiv parţială) de la debitoarea Regia Autonomă pentru Activităţi Nucleare Drobeta Turnu Severin, aflată în procedura falimentului, în cadrul dosarului nr. 9089/101/2013 al Tribunalului Mehedinţi. Cu drept de recurs pe toată durată suspendării judecării cererii, urmând ca cererea să fie depusă la Tribunalul Neamţ. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 18.04.2018.

    Incheiere suspendare din 18.04.2018

Flux dosar


Actualizare GRPD