C******** D*** S**
ContestatorC******* N******** D* A********* S* D****** N******** D** R****** S* – C******
IntimatB***** E*********** J*********** N******** M***** A******
IntimatC******* N******** D* A********* S* D****** N******** D** R****** S* – C****** - P*** D******* C********
IntimatRespinge ca neîntemeiată cererea privind repunerea în termenul de formulare a contestaţiei la executare împotriva somaţiei emise în dosarul de executare nr.2815/2015, instrumentat de B.E.J. Negoescu Marina Adelina – cerere formulată de către contestatoarea S.C. CONFIDENT DATA S.R.L. în contradictoriu cu intimata COMPANIA NAŢIONALĂ DE AUTOSTRĂZI ŞI DRUMURI NAŢIONALE DIN ROMÂNIA S.A. (CNADNR) – Centrul de Studii Tehnice Rutiere şi Informatică CESTRIN prin DIRECŢIA REGIONALĂ DE DRUMURI ŞI PODURI CONSTANŢA. Constată că prezenta cauză este tardiv formulată. Respinge ca tardiv formulată cererea de chemare în judecată având ca obiect contestaţie la executare – cerere formulată de contestatoarea S.C. CONFIDENT DATA S.R.L. în contradictoriu cu intimata COMPANIA NAŢIONALĂ DE AUTOSTRĂZI ŞI DRUMURI NAŢIONALE DIN ROMÂNIA S.A. (CNADNR) – Centrul de Studii Tehnice Rutiere şi Informatică CESTRIN prin DIRECŢIA REGIONALĂ DE DRUMURI ŞI PODURI CONSTANŢA. Ia act că, în cauză, nu au fost solicitate cheltuieli de judecată. Prezenta hotărâre se comunică din oficiu şi de îndată ce va rămâne definitivă, către B.E.J. Negoescu Marina Adelina, conform art.720 alin.4 C.proc.civ. rep.. Cu drept de apel la Tribunal, în termen de 10 de zile, de la comunicare, conform art.718 alin.1 C.proc.civ. rep. coroborat cu art.651 alin.4 C.proc.civ. rep.. Apelul se depune la Judecătoria Constanţa, sub sancţiunea nulităţii, conform art.471 alin.1 C.proc.civ. rep.. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 22.12.2015.
Hotarare 15662/2015 din 22.12.2015Respinge ca neîntemeiată cererea de suspendare a executării silite derulate în cadrul dosarului de executare nr.2815/2015 instrumentat de BEJ Negoescu Marina Adelina – cerere formulată de către contestatoarea S.C. CONFIDENT DATA S.R.L. în contradictoriu cu intimata COMPANIA NAŢIONALĂ DE AUTOSTRĂZI ŞI DRUMURI NAŢIONALE DIN ROMÂNIA S.A. (CNADNR) – Centrul de Studii Tehnice Rutiere şi Informatică CESTRIN prin DIRECŢIA REGIONALĂ DE DRUMURI ŞI PODURI CONSTANŢA. Cu apel, în mod separat, în termen de 5 zile: - de la pronunţare, pentru contestatoare - de la comunicare pentru intimată, conform art.719 alin.6 C.proc.civ.rep.. Apelul se depune la Judecătoria Constanţa, sub sancţiunea nulităţii, conform art.471 alin.1 C.proc.civ.rep. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 08.12.2015.
Incheiere de sedinta din 08.12.2015Amână pronunţarea la data de 08.12.2015 asupra cererii privind suspendarea executării silite şi la data de 22.12.2015 asupra fondului. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 07.12.2015.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 07.12.2015