S*** T**** E****** S*****
DebitorD******* G******* R******** A F********* P****** P******* P*** A************ J******** A F********* P****** A****
CreditorA************ F******* P***** M****
CreditorP******* P******
CreditorI************ T********* D* M**** A****
CreditorAdmite cererile lichidatorului judiciar . În temeiul art. 131 din Legea nr. 85/2006 Dispune închiderea procedurii de faliment a debitorului Trans Eurokar SRL şi radierea acestuia din registrul comerţului. În temeiul art. 135 din lege sentinţa va fi notificată direcţiei teritoriale a finanţelor publice şi ORC Argeş pentru efectuarea menţiunii. În temeiul art.136 din lege judecătorul sindic, lichidatorul judiciar şi persoanele care l-au ajutat sunt descărcaţi de orice îndatorire sau responsabilitate cu privire la procedură, debitor şi averea sa, creditori şi asociaţi. În temeiul art. 902 alin.2 pct.16 C.civ. Dispune notarea închiderii procedurii în cartea funciară. Dispune plata sumei de 3000 lei, fără TVA, reprezentând onorariu cuvenit pentru perioada de administrare a procedurii şi cheltuieli administrative, din fondul de lichidare în contul lichidatorului judiciar. Executorie. Cu apel în 30 zile de la comunicare prin publicarea în BPI. Pronunţată în şedinţa publică azi: 02.05.2017, la Tribunalul Specializat Argeş.
Hotarare 292/2017 din 02.05.2017Stabileşte termen de judecată la data de 02.05.2017 în vederea citării părţilor pentru discutarea cererii de închidere a procedurii insolvenţei, conform disp. art. 131 din legea insolvenţei. Pune în vedere lichidatorului judiciar să notifice creditorii cu privire la intenţia de închidere a procedurii cu posibilitatea de avansare de sume necesare continuării procedurii. Cu drept de recurs, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 21 Martie 2017, la Tribunalul Specializat Argeş.
Incheiere de sedinta din 21.03.2017Stabileşte termen de judecată la data de 21.03.2017 în vederea depunerii cererii de închidere a procedurii insolvenţei de către lichidatorul judiciar. Cu drept de recurs, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 21 Februarie 2017
Incheiere de sedinta din 21.02.2017Stabileşte termen de judecată la data de 21.02.2017 pentru când se va emite adresa către administratorul statutar domnul Petria Mihai pentru a da relaţii cu privire la semiremorcă. Cu drept de recurs, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Decembrie 2016.
Incheiere de sedinta din 13.12.2016Amână judecarea cauzei la 13.12.2016. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Septembrie 2016.
Incheiere de sedinta din 20.09.2016Stabileşte termen de continuare a procedurii la data de 20.09.2016 în vederea soluţionării dosarului asociat având ca obiect antrenarea răspunderii patrimoniale . Cu drept de apel, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 31 Mai 2016 .
Incheiere de sedinta din 31.05.2016Stabileşte termen de continuare a procedurii la data de 31.05.2016 în vederea soluţionării dosarelor asociate având ca obiect antrenarea răspunderii patrimoniale şi anulare transfer patrimonial. Cu drept de apel, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 09 Februarie 2016 .
Incheiere de sedinta din 09.02.2016Stabileşte termen de continuare a procedurii la data de 09.02.2016 în vederea soluţionării dosarelor asociate având ca obiect antrenarea răspunderii patrimoniale şi anulare transfer patrimonial. Cu drept de apel, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 06 Octombrie 2015.
Incheiere de sedinta din 06.10.2015La primul termen de judecată în rejudecare având în vedere concluziile din procesul verbal al şedinţei de practică neunitară de la nivelul Curţii de Apel Piteşti din data de 27.06.2014 consideră că nu se află în stare de incompatibilitate potrivit art.12 alin.2 din Legea nr.85/2006 întrucât prin Decizia de casare nr.176/A- COM /24.02.2015 a Curţii de Apel Piteşti sentinţa precedentă a fost casată şi cauza trimisă spre rejudecare în vederea continuării procedurii, procedură ce se administrează doar de judecătorul sindic iniţial învestit. Având în vedere că lichidatorul judiciar Costin Petre Cătălin şi-a pierdut calitatea de lichidator în insolvenţă va fi înlocuit cu practicianul Iana Laurenţiu. Lichidatorul va avea în vedere actele de la dosar şi decizia de casare, urmând a trece la refacerea raportului cauzal. Stabileşte termen de continuare a procedurii la data de 06.10.2015 în vederea valorificării bunurilor din averea debitorului. Cu drept de apel , odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 Iunie 2015.
Incheiere de sedinta din 02.06.2015