A******** D* P********** N** 2**
ReclamantD******* N*****
PârâtD******* V*******
PârâtHot. 20.05.2016 Admite acţiunea civilă precizată formulată de reclamanta A******** D* P********** N** 2** Mangalia în contradictoriu cu pârâta D******* V*******. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 2.868,57 lei reprezentând cota de contribuţie care îi revine la cheltuielile asociaţiei de proprietari în perioada ianuarie 2014 – februarie 2016 şi suma de 405,02 lei reprezentând penalităţi de întârziere aferente debitului principal, calculate până la data de 30.03.2016. Cu apel în 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Mangalia. Pronunţată astăzi, 20.05.2016, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor
Hotarare 945/2016 din 20.05.2016Încheiere 12.05.2016 Amână pronunţarea la data de 20.05.2016, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 12.05.2016.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 12.05.2016Admite cererea reclamantei privind citarea pârâtului prin publicitate. Se va cita pârâtul D******* N***** prin publicitate, respectiv prin afişarea citaţiei la uşa instanţei şi prin publicarea citaţiei pe portalul instanţelor de judecată, precum şi la adresa indicată de reclamantă. Dispune desemnarea unui curator special pentru pârâtul D******* N*****, în conformitate cu dispoziţiile art. 58 alin. (3) din Cod de procedură civilă, dintre avocaţii anume desemnaţi în acest scop de către Baroul de avocaţi Constanţa. Stabileşte remuneraţia în sumă de 300 de lei şi pune în vedere reprezentantului reclamantei să achite remuneraţia cuvenită curatorului special desemnat în contul Baroului de avocaţi Constanţa, sub sancţiunea suspendării cauzei. Se va emite adresă către Baroul de avocaţi Constanţa pentru desemnarea unui curator special în vederea reprezentării intereselor pârâtului D******* N*****, cu men?iunea ca avocatul desemnat să procedeze la studierea dosarului şi la pregătirea apărării, numai după ce se va face dovada achitării remuneraţiei de către reclamantă. Dispune consultarea bazei de date a Direcţiei pentru Evidenţa Informatizată a Persoanelor, pentru a verifica datele actuale de identificare ale pârâtului D******* N***** şi citarea pârâtului la adresa ce va fi menţionată în rezultatul verificărilor, dacă aceasta diferă de cea indicată de către reclamantă. Se va cita pârâta D******* V*******.
Incheiere de sedinta din 07.04.2016Admite cererea de amânare. Amână judecarea cauzei. Se va reveni cu adresă către doamna expert Grădinaru Aliona pentru a întocmi raportul de expertiza topografică având ca obiectiv identificarea imobilului situat în comuna Comana, sat Pelinu, str. Plugari, nr. 5, judeţul Constanţa, alcătuit din teren în suprafaţă de 4.200 mp, construcţie cu destinaţia de locuinţă şi anexe gospodăreşti, şi a-l depune la dosar cu cel puţin 10 zile înaintea următorului termen de judecată, urmând ca expertul să procedeze şi la avizarea raportului de expertiză topografică de către Oficiul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Constanţa, conform Legii cadastrului şi publicităţii imobiliare nr. 7/1996 modificată prin Ordonanţa de Urgenţă a Guvernului nr. 41/2004, aprobată prin Legea nr. 499/2004.
Incheiere de sedinta din 10.03.2016Amână judecarea cauzei. Se va cita în calitate de pârâtă D******* V******* şi se va comunica pârâtei un exemplar al cererii de chemare în judecată şi al înscrisurilor ataşate acesteia. Pune în vedere reprezentantului reclamantei să depună la dosar delegaţie de reprezentare, precum şi precizări scrise, în trei exemplare, cu cel puţin 5 zile înaintea următorului termen de judecată, pentru a arăta dacă insistă în cererea de chemare în judecată formulată împotriva pârâtului D******* N*****.
Incheiere de sedinta din 11.02.2016