O**** C**** C*********
CondamnatAdmite, în baza art. 587 C.pr.pen. şi art. 59 şi urm. VC.pen., cu aplicarea art. 5 C.pen., cererea petentului-condamnat OCC, deţinut în Penitenciarul Colibaşi. Dispune liberarea condiţionată a acestuia. Cheltuielile judiciare avansate de stat rămân, potrivit art. 275 C.pr.pen., rămân în sarcina acestuia, iar onorariul avocatului din oficiu va fi plătit din fondurile M.J. Cu drept de contestaţie în 3 zile. Pronunţată în şedinţa publică de la 18 iunie 2015.
Hotarare 1771/2015 din 18.06.2015În pronunţare. Cu contestaţie odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 17 iunie 2015.
Incheiere de sedinta din 17.06.2015În baza art. 43 C.pr.pen. rap. la art. 45 C.pr.pen., conexează dosarul nr. 4826/280/2015 la dosarul nr. 3985/280/2015, având în vedere identitatea de părţi şi obiect. Având în vedere precizarea procurorului, dispune emiterea unei adrese la Penitenciarul Colibaşi, pentru a comunica relaţii privind situaţia juridică a petentului, cu menţiunea de a comunica dacă de la 10.06.2014, data ultimei evaluări şi până în prezent petentul s-a aflat încarcerat la Penitenciarul Colibaşi, precum şi pentru a comunica instanţei rezultatul reevaluării petentului de la data de 11 iunie 2015. Amână judecarea cauzei la 17 iunie 2015, pentru când se va relua procedura de citare cu petentul, la PNT Colibaşi. Cu contestaţie odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 06 mai 2015.
Incheiere de sedinta din 06.05.2015Dispune emiterea unei adrese către Penitenciarul Colibaşi, pentru a comunica în executarea cărui mandat se află petentul deţinut, data încarcerării, câte zile a executat până in prezent, dacă a fost folosit la muncă, iar în caz afirmativ câte zile au fost executate ca urmare a muncii prestate, dacă a fost luat în discuţie de către Comisia de propuneri pentru liberare conditionată, dacă a îndeplinit fracţia prevăzută de lege, comportamentul petentului pe perioada detenţiei, copie de pe mandatul in executarea căruia se află, dacă a fost sancţionat disciplinar, iar în caz afirmativ dacă a formulat contestatie şi ce soluţie s-a pronuntat de către instanţă, dacă a mai formulat alte cereri de liberare condiţionată, dacă a mai fost încarcerat în alte penitenciare, precum şi dacă la data de 20 februarie 2015 (data plicului, pe cerere nefiind menţionată data formulării), petentul se afla încarcerat la Penitenciarul Colibaşi. Amână judecarea cauzei la 06 mai 2015, pentru când se va relua procedura de citare cu petentul, la PNT Colibaşi. Cu contestaţie odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 11 martie 2015.
Incheiere de sedinta din 11.03.2015