P******* C****** T****** I******* P*** P*****
ReclamantI********* P********** J******** H******** -******* J******** P***** S********* D******** D* P********** P****** A***** T**********
PârâtS******* I***
PârâtS******* I**
PârâtS******* S*****
PârâtRespinge cererea formulată şi precizată de reclamanta COMUNA TELIUCU INFERIOR, prin Primar, în contradictoriu cu pârâţii COMISIA JUDEŢEANĂ HUNEDOARA PENTRU STABILIREA DREPTULUI DE PROPRIETATE ASUPRA TERENURILOR, STĂNESCU IOAN, STĂNESCU IDA şi STĂNESCU GHEORGHE SIMION. Admite în parte cererea reconvenţională formulată de pârâtul STĂNESCU IOAN in contradictoriu cu pârâţii COMISIA JUDEŢEANĂ HUNEDOARA PENTRU STABILIREA DREPTULUI DE PROPRIETATE ASUPRA TERENURILOR STĂNESCU IDA şi STĂNESCU GHEORGHE SIMION. Constată nulitatea absolută parţială a hotărârii nr. 38/1991 emise de pârâta COMISIA JUDEŢEANĂ HUNEDOARA PENTRU STABILIREA DREPTULUI DE PROPRIETATE ASUPRA TERENURILOR, în ce priveşte poziţia 40 din Anexa 4 şi poziţia 24 din Anexa 2a. Obligă pârâta COMISIA JUDEŢEANĂ HUNEDOARA PENTRU STABILIREA DREPTULUI DE PROPRIETATE ASUPRA TERENURILOR să emită o nouă hotărâre de validare, prin care să procedeze la validarea pârâtei S******* I**, cu suprafaţa de 4,72 ha teren (în loc de STĂNESCU IOAN şi STĂNESCU IDA cu suprafaţa de 2 ha), precum şi la validarea pârâţilor STĂNESCU IOAN şi STĂNESCU SIMION, cu suprafaţa de 12,42 ha (în loc de STĂNESCU SIMION cu suprafaţa de 6,07 ha), conform propunerilor de modificare ale Comisiei locale de fond funciar Teliucu Inferior. Respinge în rest cererea reconvenţională. Obligă pârâta COMISIA JUDEŢEANĂ HUNEDOARA PENTRU STABILIREA DREPTULUI DE PROPRIETATE ASUPRA TERENURILOR să plătească pârâtului-reclamant reconvenţional STĂNESCU IOAN cheltuieli de judecată in sumă de 400 lei. Cu apel, în termen de 30 zile de la comunicare. În cazul exercitării căii de atac, cererea de apel se depune la Judecătoria Hunedoara.
Hotarare 2083/2018 din 19.12.2018Amână pronun?area la data de 19.12.2018.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 05.12.2018Cauza s-a amânat la cererea pârâtului SGS pentru pregătirea apărării.
Incheiere de sedinta din 07.11.2018În temeiul disp. art. 242 alin. 1 CPC suspendĂ judecarea cauzei.
Incheiere suspendare din 04.04.2018Cauza s-a amânat pentru a se face dovada domiciliului pârâtului Stănescu Gheorghe Simion sau a se indica dacă se solicită citarea acestuia prin publicitate potrivit disp. art. 167 CPC.
Incheiere de sedinta din 07.03.2018Cauza s-a amânat pentru viciul de procedură cu pârâtul Stănescu Gheorghe Simion.
Incheiere de sedinta din 14.02.2018În temeiul disp. art.413 alin.1 pct.1 NCPC suspendă jhudecarea cauzei.
Incheiere suspendare din 11.01.2017Cauza s-a amânat pentru viciu de procedură cu pârâtul Stanescu Gheorghe Simion, pentru ca acesta să fie citat la reşedinţa indicată la acest termen cu menţiunea de a depune certificatul de deces al tatălui său.
Incheiere de sedinta din 23.11.2016Cauza a fost amânată în vederea realizării procedurii de citare cu pârâtul Stănescu Gheorghe Simion.
Incheiere de sedinta din 19.10.2016Cauza s-a amânat pentru studiul întâmpinării.
Incheiere de sedinta din 28.09.2016Cauza s-a amânat pentru a se comunica cererea reconvenţională. Menţine dispoziţiile din încheierea de şedinţă anterioară.
Incheiere de sedinta din 31.08.2016pentru ca reclamanta să-şi precizeze acţiunea şi să depună înscrisuri
Incheiere de sedinta din 10.08.2016Cauza s-a amânat la cererea mandatarei reclamantei pentru studiul înscrisurilor depuse.
Incheiere de sedinta din 08.06.2016Cauza a fost amânată la cererea reprezentantei reclamantei care se află în imposibilitatea prezentării având de susţinut cauze pe rolul altei instanţe..
Incheiere de sedinta din 04.05.2016Cauza s-a amânat pentru complinirea cadrului procesual pentru ca noul pârât să depună întâmpinare şi acte de stare civilă.
Incheiere de sedinta din 13.04.2016Cauza s-a amânat la cererea mandatarei reclamantei.
Incheiere de sedinta din 16.03.2016Cauza s-a amânat la cererea mandatarei reclamantei pentru studiul întâmpinărilor, pentru a fi comunicate întâmpinările depuse.
Incheiere de sedinta din 17.02.2016Cauza s-a amânat la cererea mandatarei reclamantei, pentru complinirea cadrului procesual, pentru ca pârâţii să depună întâmpinare.
Incheiere de sedinta din 13.01.2016Cauza a fost amânată la cererea reprezentantei în vederea depunerii la dosar de precizări necesare soluţionării cauzei.
Incheiere de sedinta din 02.12.2015