O**** S**** M****
ContestatorE** F****** G**** P*** S* E** K** R****** S**
IntimatR********* B***
IntimatS* B*** T****** F***** S**
Terţ popritI** N*** C****** F****** S*
IntimatDispune din oficiu îndreptarea erorii materiale strecurată în minuta şi dispozitivul sentinţei civile nr. 762 din data de 22.04.2016, pronunţată de Judecătoria Reşiţa în dosarul nr. 4212/290/2015, în sensul că se va menţiona în minuta şi dispozitivul sentinţei civile “Respinge acţiunea formulată de contestatoarea Oprea Stela-Maria în contradictoriu cu intimata R********* B*** S.A. ca fiind formulată împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Admite acţiunea formulată de contestatoarea Oprea Stela-Maria în contradictoriu cu intimata SC EOS Finance GMBH prin SC EOS KSI România SRL, şi cu terţii popriţi S.C. Best Triconf FAVMP S.R.L., B.R.D. Groupe Societe Generale S.A. şi CEC Bank S.A.” în loc de „Respinge acţiunea formulată de contestatoarea Oprea Stela-Maria în contradictoriu cu intimata R********* B*** S.A. ca fiind formulată împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă.Admite acţiunea formulată de contestatoarea Oprea Stela-Maria în contradictoriu cu intimata IFN Next Capital Finance S.A. şi cu terţii popriţi S.C. Best Triconf FAVMP S.R.L., B.R.D. Groupe Societe Generale S.A. şi CEC Bank S.A.”, cum greşit s-a redactat, cu păstrarea în întregime a restului hotărârii. Cu apel în 10 zile de la comunicare, ce se depune la Judecătoria Reşiţa. Pronunţată în şedinţă publică azi, 21.06.2016.
Incheiere indreptare eroare materiala din 21.06.2016Respinge acţiunea formulată de contestatoarea Oprea Stela-Maria în contradictoriu cu intimata R********* B*** S.A. ca fiind formulată împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Admite acţiunea formulată de contestatoarea Oprea Stela-Maria în contradictoriu cu intimata IFN Next Capital Finance S.A. şi cu terţii popriţi S.C. Best Triconf FAVMP S.R.L., B.R.D. Groupe Societe Generale S.A. şi CEC Bank S.A. Anulează actele de executare silită efectuate în dosarul execuţional nr. 566/2015 al B.E.J. Grimacovschi Iustin. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. Cu apel în 10 zile de la comunicare, ce se depune la Judecătoria Reşiţa. Pronunţată în şedinţă publică azi, 22.04.2016.
Hotarare 762/2016 din 22.04.2016Amână pronunţarea pentru data de 22.04.2016.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 08.04.2016Admite excepţia lipsei calităţii procesuale a intimatului IFN Next Capital Finance SA . Efectuarea unei adrese către R********* B*** SA cu menţinea de a preciza valoarea creanţei cesionate prin contractul, de cesiune încheiat cu IFN Next Capital Finance SA, precum şi data ultimei plăţi efectuată de contestatoare.
Incheiere de sedinta din 11.03.2016Admite excepţia lipsei calităţii procesuale a pârâtei Raiffeisen Bank SA , având în vedre că Raiffesein nu are calitate de creditoare ca urmarea încheierii cesiunii de creanţă cu I** N*** C****** F****** S*. În vederea stabilirii cadrului procesual, dispune introducerea în cauză a terţilor popriţi BRD GSG SA şi CEC Bank SA şi citarea acestora cu o copie a acţiunii. .
Incheiere de sedinta din 12.02.2016