Dosar 4471/325/2015 din 24.02.2015

acţiune în constatare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 4471/325/2015
Data dosar:
24.02.2015
Instanta:
Judecătoria Timișoara
Departament:
SECŢIA a II -a CIVILĂ
Obiect:
acţiune în constatare
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 10.11.2015 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Respinge cererea

    Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtelor. Respinge cererea. Obliga reclamanta să plătească pârâtelor suma de 3215 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 10.11.2015.

    Hotarare 12262/2015 din 10.11.2015
  • Sedinta din data de 03.11.2015 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână cauza

    amana pronuntarea la 10.11.2015

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 03.11.2015
  • Sedinta din data de 06.10.2015 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână cauza

    Admite cererea de amanare formulata de reprezentantul reclamantei privind acordarea unui nou termen de judecata intrucat se afla in imposibilitate de a se prezenta avand o cauza de sustinut la Curtea de Apel Craiova , apreciind ca fiind intemeiata. Proroga punerea in discutia partilor a celorlalte cereri in probatiune pentru urmatorul termen de judecata Amână judecarea cauzei la data de 03.11.2015, termen dat in cunostinta partilor pentru cand se citeaza reclamanta cu mentiunea de a se prezenta personal in instanta la interogatoriu.

    Incheiere de sedinta din 06.10.2015
  • Sedinta din data de 26.08.2015 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână cauza

    Incuviinteaza proba cu inscrisurile anexate cererii principale si proba cu inscrisurile anexate intampinarii solicitata de catre reprezentantii partilor, apreciind ca fiind utile si pertinente solutionarii cauzei. Proroga punerea in discutia partilor a probei cu inscrisurile depuse la acest termen de judecata pentru urmatorul termen de judecata, Admite cererea de amanare formulata de reprezentantul reclamantei privind acordarea unui nou termen pentru a studia continutul inscrisurilor depuse la acest termen de judecata si al intampinarii paratelor, apreciind ca fiind intemeiata. Incuviinteaza proba cu interogatoriul reclamantei solicitata de catre reprezentanta paratelor, apreciind ca fiind utila si pertinenta solutionarii cauzei. Proroga punerea in discutia partilor a celorlalte cereri in probatiune pentru urmatorul termen de judecata Amână judecarea cauzei la data de 06.10.2015, termen dat in cunostinta partilor pentru cand se citeaza reclamanta cu mentiunea de a se prezenta personal in instanta la interogatoriu

    Incheiere de sedinta din 26.08.2015
  • Sedinta din data de 02.06.2015 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână cauza

    Admite exceptia lipsei capacitatii de folosinta a CEB RO Suc. Timisoara invocata de catre parata prin intampinare ca fiind intemeiata avand in vedere ca sucursala este o unitate fara personalitate juridica, neputand fi subiect de drept distinct. Admite exceptia lipsei calitatii procesuale pasive a CEB RO Suc.Timisoara invocata de catre parata prin intampinare ca fiind intemeiata cata vreme in cauza dedusa judecatii conventia de credit a fost incheiata intre reclamanta si entitatea C***** E***** I******* I** S*, CEB RO Sucursala Timisoara nefiind parte in acest contract. Introduce in cauza in calitate de parate C***** E***** I******* I** S* si Credit Europe Bank NV reprezentată de C***** E***** I******* I** S*. Pune in vedere reclamantei sa depuna la dosar actiunea introductiva si înscrisurile anexate acesteia pentru a se comunica cu paratii C***** E***** I******* I** S* si Credit Europe Bank NV reprezentată de C***** E***** I******* I** S*. Proroga punerea in discutia partilor a celorlalte cereri in probatiune pentru urmatorul termen de judecata. se citeaza paratii C***** E***** I******* I** S* si Credit Europe Bank NV reprezentată de C***** E***** I******* I** S* cu un exemplar de pe actiunea introductiva si înscrisurile anexate acesteia pentru a formula intampinare. Nota: Dupa dezbateri, se constata depusa la dosar prin serviciul registratura al instantei la data de 02.06.2015 doua exemplare de pe actiunea introductiva si înscrisurile anexate acesteia in copie xerox semnate pentru conformitate cu originalul in vederea comunicării cu paratele

    Incheiere de sedinta din 02.06.2015

Flux dosar


Actualizare GRPD