Dosar 4728/86/2014* din 09.06.2015

cererea debitorului - L85/2006 art.27 alin.5


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 4728/86/2014*
Data dosar:
09.06.2015
Instanta:
Tribunalul Suceava
Departament:
Secţia a II-a civilă
Obiect:
cererea debitorului - L85/2006 art.27 alin.5
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 08.11.2016 la ora 09:00

    Complet: C2FF
  • Închis lichidarea (art. 117 din lege)

    Aprobă raportul lichidatorului judiciar G****** I***** I****, cu sediul social în Municipiul Suceava, str. Ana Ipătescu nr. 2, bl. E 1, sc. B, ap. 3, parter, Jud. Suceava. În temeiul art. 131 din Legea privind procedura insolvenţei, dispune închiderea procedurii falimentului debitorului SC SIGNUM PUBLISHING SRL. Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. În temeiul art.136 din Legea privind procedura insolvenţei, descarcă lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art.135 din Legea privind procedura insolvenţei, dispune notificarea prezentei sentinţe direcţiei teritoriale a finanţelor publice şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Suceava, pentru efectuarea menţiunii de radiere, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. În temeiul art. 4 alin. 4 şi 5 din Legea nr. 85/2006, aprobă onorariul cuvenit practicianului în insolvenţă G****** I***** I****, cu sediul social în Municipiul Suceava, str. Ana Ipătescu nr. 2, bl. E 1, sc. B, ap. 3, parter, Jud. Suceava, în cuantum de 3.000 de lei, din fondul de lichidare prevăzut la art. 4 alin. 4 din Legea nr. 85/2006. Definitivă şi executorie. Cu drept de apel care se poate depune la Tribunalul Suceava în termen de 30 de zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 8 noiembrie 2016.

    Hotarare 665/2016 din 08.11.2016
  • Sedinta din data de 27.09.2016 la ora 09:00

    Complet: C2FF
  • Amână cauza

    Faţă de înscrisurile depuse la dosarul cauzei, îi va pune în vedere lichidatorului judiciar să facă dovada comunicării către creditori a raportului final şi a publicării acestuia în Buletinul procedurilor de insolvenţă, urmând a proroga discuţiile asupra propunerii privind închiderea procedurii pentru termenul de judecată viitor.

    Incheiere de sedinta din 27.09.2016
  • Sedinta din data de 28.06.2016 la ora 09:00

    Complet: C2FF
  • Amână cauza

    Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul continuării identificării activelor debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate, însoţite de dovada publicării în Buletinul procedurilor de insolvenţă, în care să prezinte stadiul procedurii, sub sancţiunea amendării

    Incheiere de sedinta din 28.06.2016
  • Sedinta din data de 10.05.2016 la ora 09:00

    Complet: C2FF
  • Amână cauza

    Aprobă raportul administratorului judiciar G****** I***** I****. În temeiul dispoziţiilor art. 107 alin. 1 lit. C din Legea nr. 85/2006, dispune intrarea în faliment a debitorului SC SIGNUM PUBLISHING SRL. În temeiul art. 107 alin. 2 din Legea privind procedura insolvenţei îl desemnează în calitate de lichidator judiciar provizoriu pe practicianul în insolvenţă G****** I***** I****, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25 din Legea nr. 85/2006, cu un onorariu provizoriu în cuantum de 2.000 lei. Pune în vedere ca la prima adunare generală a creditorilor să supună spre aprobare confirmarea sa şi comisionul de administrare. În temeiul art. 107 alin. 2 din Legea privind procedura insolvenţei dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare a debitorului. Fixează termen maxim de predare a gestiunii către lichidator, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii, în termen de 10 zile de la notificare. Dispune notificarea deschiderii procedurii de faliment debitorului, creditorului şi Oficiului registrului comerţului de pe lângă Tribunalul Suceava pentru efectuarea menţiunii, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor creanţelor născute în cursul procedurii la data de 7 iunie 2016. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor născute în cursul procedurii, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului suplimentar al creanţelor la data de 14 iunie 2016. Fixează termenul pentru depunerea contestaţiilor la creanţele născute în cursul procedurii la data de 21 iunie 2016. Fixează termenul pentru soluţionarea contestaţiilor la creanţele născute în cursul procedurii la data de 28 iunie 2016. Fixează termenul limită pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv consolidat al creanţelor la data de 7 iulie 2016. În temeiul art. 113 din Legea privind procedura insolvenţei, dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Fixează termen pentru continuarea procedurii la data de 28 iunie 2016, ora 900. Definitivă şi executorie. Cu drept de apel care se poate depune la Tribunalul Suceava în termen de 30 de zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 10 mai 2016.

    Hotarare intermediara 281/2016 din 10.05.2016
  • Sedinta din data de 09.02.2016 la ora 09:00

    Complet: C2FF
  • Amână cauza

    Considerând întemeiată solicitarea administratorului judiciar, în scopul continuării derulării planului de reorganizare a activităţii debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate în care să prezinte dovezi privind respectarea planului de reorganizare, sub sancţiunea amendării.

    Incheiere de sedinta din 09.02.2016
  • Sedinta din data de 13.10.2015 la ora 09:00

    Complet: C2FF
  • Amână cauza

    Considerând întemeiată solicitarea administratorului judiciar, în scopul continuării derulării planului de reorganizare a activităţii debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate în care să prezinte dovezi privind respectarea planului de reorganizare, sub sancţiunea amendării.

    Incheiere de sedinta din 13.10.2015
  • Sedinta din data de 09.06.2015 la ora 09:00

    Complet: C2FF
  • Amână cauza

    Considerând întemeiată solicitarea administratorului judiciar, în scopul continuării derulării planului de reorganizare a activităţii debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere administratorului judiciar să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate în care să prezinte dovezi privind respectarea planului de reorganizare, sub sancţiunea amendării.

    Incheiere de sedinta din 09.06.2015

Flux dosar


Actualizare GRPD