S* T***** P*** S******* S**
CreditorS* M******* W*** & M**** S**
DebitorC****** I********* D* P********* Î* I********* „****** C**** R******
LichidatorD****** D******
CreditorG****** G***
CreditorRespinge ca nefondate obiecţiunile împotriva raportului final, formulate de creditorii Fondul Naţional de Garantare şi Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava. Aprobă raportul lichidatorului judiciar CABINET INDIVIDUAL DE PRACTICIAN ÎN INSOLVENŢĂ „AVOCAT CĂLIN RODICA”. În temeiul art. 132 alin. 2 din Legea privind procedura insolvenţei, dispune închiderea procedurii de faliment a debitorului S* M******* W*** & M**** S**. Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. În temeiul art.136 din Legea privind procedura insolvenţei, descarcă lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art.135 din Legea privind procedura insolvenţei, dispune notificarea prezentei sentinţe direcţiei teritoriale a finanţelor publice şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Suceava, pentru efectuarea menţiunii de radiere, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Definitivă şi executorie. Cu drept de recurs, care se poate depune la Tribunalul Suceava, în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă, azi, 16 aprilie 2019.
Hotarare 177/2019 din 16.04.2019În scopul soluţionării cererii de antrenare a răspunderii materiale a foştilor administratori ai debitorului (dosar nr. 4968/86/2009**/a2 al Tribunalului Suceava), va fixa un nou termen de continuare a procedurii, urmând a proroga discuţiile asupra propunerii privind închiderea procedurii şi a obiecţiunilor împotriva raportului final, formulate de creditorii Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava şi pentru termenul de judecată viitor.
Incheiere de sedinta din 29.01.2019IA ACT DE FAPTUL CĂ S-AU FORMULAT OBIECŢIUNI ÎMPOTRIVA RAPORTULUI FINAL DE CĂTRE CREDITORII DGFP SUCEAVA ŞI FONDUL NAŢIONAL DE GARANTARE.
Incheiere de sedinta din 14.01.2019Faţă de înscrisurile depuse la dosarul cauzei, va lua act de: - hotărârea adunării creditorilor, cuprinsă în procesul verbal al şedinţei adunării creditorilor din data de 19 octombrie 2018, prin care nu s-a aprobat casarea bunurilor mobile ale debitorului; - hotărârea adunării creditorilor, cuprinsă în procesul verbal al şedinţei adunării creditorilor din data de 5 decembrie 2018, prin care s-a aprobat cea mai avantajoasă ofertă din punct de vedere financiar dintre cele primite, respectiv cea în cuantum de 4.250 de lei depusă de SC METWASH SRL. Având în vedere depunerea la dosarul cauzei a raportului cu propunerea de închidere a procedurii, în temeiul art. 129 din Legea nr. 85/2006 urmează să dispună convocarea adunării creditorilor pentru data de 14 ianuarie 2019, ora 900, având drept punct pe ordinea de zi punerea în discuţie a raportului final, cu menţiunea că creditorii pot formula obiecţiuni împotriva acestuia cu cel puţin 5 zile înainte de data convocării. În scopul întrunirii adunării creditorilor, va fixa un nou termen de continuare a procedurii, urmând a proroga discuţiile asupra propunerii privind închiderea procedurii pentru termenul de judecată viitor.
Incheiere de sedinta din 11.12.2018Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate, însoţite de dovezile de publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării.
Incheiere de sedinta din 09.10.2018Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate, însoţite de dovezile de publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării.
Incheiere de sedinta din 26.06.2018Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate, însoţite de dovezile de publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării.
Incheiere de sedinta din 08.05.2018Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate, însoţite de dovezile de publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării.
Incheiere de sedinta din 27.02.2018Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate, însoţite de dovezile de publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării, cu cel puţin 5 zile înaintea termenului de continuare a procedurii.
Incheiere de sedinta din 12.12.2017Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate, însoţite de dovezile de publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării, cu cel puţin 5 zile înaintea termenului de continuare a procedurii.
Incheiere de sedinta din 10.10.2017Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate, însoţite de dovezile de publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării.
Incheiere de sedinta din 27.06.2017Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate, însoţite de dovezile de publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării.
Incheiere de sedinta din 11.04.2017Reţine că prin rezoluţia din data de 9 noiembrie 2016 a dispus comunicarea către lichidatorul judiciar a cererii suplimentară de creanţă nr. 27309/8.11.2016, formulată de creditorul Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava. La data de 10 noiembrie 2016 i s-a emis o adresă lichidatorului judiciar prin care i s-a pus în vedere să verifice cererea suplimentară de creanţă. Verificând actele dosarului, judecătorul sindic constată că lichidatorul judiciar nu a întocmit şi depus la dosarul cauzei raport de activitate privind analiza cererii suplimentare de creanţă. Potrivit art. 22 alin. 3 din Legea nr. 85/2006, judecătorul sindic va sancţiona lichidatorul judiciar cu amendă în cazul în care acesta, din culpă sau cu rea-credinţă, nu îşi îndeplineşte sau îndeplineşte cu întârziere atribuţiile prevăzute de lege sau stabilite de judecătorul sindic. Faţă de lipsa raportului privind analiza cererii suplimentare de creanţă, constatând că lichidatorul judiciar nu şi-a îndeplinit obligaţia trasată de judecătorul sindic şi nici nu a făcut dovada existenţei unor impedimente obiective în îndeplinirea atribuţiilor legale, în temeiul dispoziţiilor art. 22 alin. 3 din Legea nr. 85/2006, va dispune amendarea practicianului în insolvenţă cu suma de 2.000 de lei. Îi va pune în vedere lichidatorului judiciar să verifice cererea suplimentară de creanţă şi să întocmească un răspuns scris, pe care să i-l comunice şi persoanei interesate după care, dacă este cazul, să procedeze la modificarea tabelului de creanţe. Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate, însoţite de dovezile de publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării.
Incheiere de sedinta din 13.02.2017Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate, însoţite de dovezile de publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării.
Incheiere de sedinta din 08.11.2016Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate, însoţite de dovezile de publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării.
Incheiere de sedinta din 13.09.2016Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate, însoţite de dovezile de publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării.
Incheiere de sedinta din 26.04.2016Faţă de înscrisurile depuse la dosarul cauzei, va lua act de renunţarea la judecată a creditorului SC RSL LEASING IFN SA. Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării.
Incheiere de sedinta din 23.02.2016Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării.
Incheiere de sedinta din 13.10.2015Considerând întemeiată solicitarea lichidatorului judiciar, în scopul valorificării activelor rămase în patrimoniul debitorului, va fixa un nou termen de continuare a procedurii şi îi va pune în vedere lichidatorului judiciar să depună la dosarul cauzei rapoarte lunare de activitate în care să prezinte stadiul vânzării, sub sancţiunea amendării.
Incheiere de sedinta din 23.06.2015