T***** G* N******
CondamnatS.P.nr. 1455/2015 În baza art. 587 C. proc. pen. admite propunerea Comisiei pentru individualizarea regimului de executare a pedepselor privative de libertate din cadrul Penitenciarului Bistriţa de liberare condiţionată a numitului Ţ.N. încarcerat în Penitenciarul Bistriţa în executarea unei pedepse de 1 an şi 8 luni închisoare, aplicată prin SP nr. 119/2013 a Curţii de Apel Cluj, în baza căreia a fost emis mandatul de executare nr. 168/2014. Dispune liberarea condiţionată a numitului Ţ.N. Stabileşte onorariul parţial cuvenit avocatului din oficiu la suma de 100 de lei. În baza art. 275 alin. (3) C .proc. pen. cheltuieli judiciare rămân în sarcina statului. În baza art. 272 C .proc. pen. onorariul avocatului din oficiu av. Halas Bianca, în cuantum de 100 de lei, se va achita din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 15.06.2015.
Hotarare 1455/2015 din 15.06.2015Admite cererea de abţinere formulată de magistrat Nemet Doina Monica, în dosarul penal nr. 5419/190/2015 al Judecătoriei Bistriţa, având ca obiect judecarea propunerii de liberare condiţionată formulată de Comisia de pe lângă Penitenciarul Bistriţa pentru condamnatul T***** G* N******, ca fiind întemeiată şi, în consecinţă, urmează să fie repartizat aleatoriu conform Hotărârii Nr.27/2011 a Colegiului de Conducere al Judecătoriei Bistriţa. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţa publică din data de 10 iunie 2015.
Incheiere abtinere din 10.06.2015Amânarea judecării cauzei pentru soluţionarea cererii de abţinere, urmând ca, condamnatul T***** G* N****** să fie citat la un următor termen de judecată.
Incheiere de sedinta din 09.06.2015