M**** V*****
ReclamantC***** C*****
PârâtC***** C***** M****
PârâtAdmite în parte acţiunea civilă formulată de reclamantul M**** V*****,în contradictoriu cu pârâţii C***** C***** şi C***** C***** M**** şi, în consecinţă: Dispune rezoluţiunea contractului de întreţinere încheiat între părţi şi autentificat sub nr. 1210/4.07.2000 de BNP Veres Elena. Dispune restabilirea situaţiei anterioare de carte funciară. Respinge în rest cererea principală. Respinge cererea reconvenţională formulată de pârâţii reclamanţi reconvenţionali Cibian Conel şi C***** C***** M**** în contradictoriu cu reclamantul pârât reconvenţional M**** V*****. Obligă pârâţii la plata către reclamant a sumei de 50 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. În caz de exercitare, apelul se depune la Judecătoria Deva, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţarea soluţiei s-a făcut prin punerea acesteia la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi data de 5.05.2016.
Hotarare 1339/2016 din 05.05.2016Având în continuare nevoie de timp pentru a delibera ,amână pronunţarea cauzei la data de 05.05.2016,iar în temeiul art.396 alin.2 C.proc.civ, urmează ca pronunţarea hotărârii să se facă prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 28.04.2016Având nevoie de timp pentru a delibera , precum şi pentru a da posibilitatea părţilor de a depune concluzii scrise, în temeiul art.396 C.proc.civ.urmează a amâna pronunţarea la data de 28.04.2016, iar în temeiul art.396 alin.2 C.proc.civ, urmează ca pronunţarea hotărârii să se facă prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 21.04.2016În vederea administrării probei testimoniale cu martorii Ilie Viorel şi Adam Rodica.
Incheiere de sedinta din 17.03.2016În vederea administrării probei cu interogatoriu părţilor.
Incheiere de sedinta din 11.02.2016Faţă de lipsa răspunsului din partea Primăriei Municipiului Deva.
Incheiere de sedinta din 28.01.2016Pentru a se solicita certificat fiscal în vederea stabilirii competenţei şi pentru realizarea demersurilor privind identificarea celuilalt dosar.
Incheiere de sedinta din 14.01.2016