R*** C********* D*****
PetentI************ J******* D* P****** V*****
IntimatRespinge ca neîntemeiată cererea de chemare în judecată având ca obiect plângere contraven?ională, formulată de petentul Radu Constantin- Daniel , , cu domiciliul procesual ales la Cabinet de Avocat – Chiriece Cătălin în contradictoriu cu intimatul Inspectoratul de Poli?ie Jude?ean Vaslui, Menţine procesul-verbal atacat seria PVSX nr. 045600/07.11.2015.
Hotarare 715/2016 din 22.03.2016termen pentru pronunţare la 22.03.2016
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 08.03.2016faţă de lipsa justificată a apărătorului petentului acordă un nou termen de judecată pentru când se va prezenta apărătorul ales al petentului.
Incheiere de sedinta din 09.02.2016admite cererea formulatăde apărătorulpetentului de acordare a unui nou termen de Judecată.Se va solicita de la intimat din oficiu să ne înainteze către instanţăînregistrarea video a faptei reţinute în procesul verbal de contravenţie şi – extras din baza de date DPABD fişa aut a petentului
Incheiere de sedinta din 26.01.2016