S********* M****** S**
IntimatA****** C******* S* P*** A************ S******
Contestator ContestatorA* T**** I********* S***
IntimatRespinge contestaţia. Cu apel în 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Dâmboviţa. Pronunţată în şedinţă publică.
Hotarare 297/2016 din 21.06.2016Având în vedere că administratorul judiciar nu a lămurit aspectele semnalate de instanţă, în sensul că, din însumarea celor şapte facturi enumerate de intimată nu rezultă suma de 615288,43 lei, reprezentând sold, va pune în vedere acestuia să lămurească acest aspect, asupra căruia şi-a menţinut punctul de vedere. Acordă termen la data de 21.06.2016, S2, sala 7, etaj, 3, ora 12.30, pentru când dispune citarea intimatei, administratorul judiciar şi contestatoarea având termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică azi 7.06.2016.
Incheiere de sedinta din 07.06.2016Repune cauza pe rol pentru completarea probatoriilor. Termen 7.06.2016 cu citare parti. Pronuntata in sedinta publica.
Incheiere de sedinta din 20.05.2016AMANA PRONUNTAREA LA 20.05.2016
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 10.05.2016Amână cauza la solicitarea ambelor părţi. Pune în vedere lichidatorului judiciar să facă verificări suplimentare în legătură cu cuantumul creanţei, urmând să solicite înscrisuri atât de la debitoare, cât şi de la intimata creditoare. Acordă termen la data de 10.05.2016, ora 13, S2, sala 7, pentru când contestatoarea şi administratorul judiciar au termen în cunoştinţă, urmând a fi citată intimata. Pronunţată în şedinţă publică azi 23.02.2016.
Incheiere de sedinta din 23.02.2016Admite cererea de amânare formulată de reprezentantul convenţional al contestatoarei, pentru a-şi pregăti apărarea. Acordă termen la data de 23.02.2016, ora 13, S2, sala 7, pentru când contestatoarea şi administratorul judiciar au termen în cunoştinţă, urmând a fi citată intimata.
Incheiere de sedinta din 26.01.2016Admite cererea de amânare pentru lipsă de apărare a debitoarei. Ia act că administratorul judiciar a depus la dosar punct de vedere în legătură cu contestaţia debitoarei şi dispune citarea contestatoarei, prin administrator special, la sediul debitoarei şi intimata, cu copia punctului de vedere formulat de administratorul judiciar.
Incheiere de sedinta din 15.12.2015Ia act de susţinerile conform cărora administratorul judiciar nu a formulat apărări în acest dosar, datorită termenului scurt de la înaintarea dosarului pentru rejudecare şi termenul acordat, citaţiile fiind primite în data de 13.11.2015. Având în vedere că celelalte contestaţii la tabelul preliminar au termen la data de 15.12.2015, va amâna cauza la aceeaşi dată şi va pune în vedere administratorului judiciar să formuleze un punct de vedere cu privire la contestaţia de faţă.
Incheiere de sedinta din 24.11.2015