U******** T******
ReclamantS******** S******* P*** R*********** L**** S* K*** R****** S**
PârâtU******** T******** d******** a***
ReclamantB**** C********* R***** L* S**** S***** & A********
IntervenientIa act de renunţarea contestatorului reclamant U******** T****** la dreptul pretins referitor la constatarea nulităţii absolute a clauzelor abuzive din contractul de credit bancar pentru persoane fizice nr. 851/07.09.2007. Admite excepţia lipsei calităţii procesual pasive a intervenientei Banca Comercială Română SA în ceea ce priveşte contestaţia la executare. Admite excepţia prescripţiei dreptului intimatei creditoare SECAPITAL S.a.R.L. prin reprezentant legal SC Kruk România SRL de a cere executarea silită a contestatorului debitor, în baza titlului executoriu reprezentat de contractul de credit bancar pentru persoane fizice nr. 851/07.09.2007, excepţie invocată de contestatorul U******** T******. Admite contestaţia la executare formulată de contestatorul U******** T****** în contradictoriu cu intimata SECAPITAL S.a.R.L. prin reprezentant legal SC Kruk România SRL împotriva actelor de executare silită întocmite în dosarul execuţional nr. 398/2015 al SCPEJ Ochian Doru Cătălin şi Neneci Alexandru. Anulează executarea silită şi toate actele şi formele de executare întocmite de SCPEJ Ochian Doru Cătălin şi Neneci Alexandru în dosarul execuţional nr. 398/2015, inclusiv Incheierea de învestire cu formulă executorie din 13.03.2015 a Judecătoriei sector 4 Bucureşti. Obligă intimata SECAPITAL S.a.R.L. prin reprezentant legal SC Kruk România SRL la plata către contestator a cheltuielilor de judecată în sumă de 2544,88 lei reprezentând taxă judiciară de timbru şi onorariu de avocat. Ia act de renunţarea intervenientei Banca Comercială Română SA la obligarea contestatorului la plata cheltuielilor de judecată. Cu drept de apel în 10 zile de la comunicare, la Tribunalul Teleorman, cerere de apel care se depune la Judecătoria Videle. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 08.12.2015.
Hotarare 1477/2015 din 08.12.2015Amână pronunţarea cauzei la data de 08.12.2015 Pronunţată în şedinţă publică astăzi 24.11.2015.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 24.11.2015încuviinţează cererea privind amânarea caizei, formulată de apărtorul ales al intervenientei, în vederea pregătirii apărării.
Incheiere de sedinta din 27.10.2015Respinge excepţia netimbrării acţiunii invocată de pârâta SECAPITAL SaRL, prin reprezentant convenţional SC Kruk România SRL, ca neîntemeiată. Respinge excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Videle invocată de pârâta SECAPITAL SaRL, prin reprezentant convenţional SC Kruk România SRL, ca neîntemeiată. Ia act că s-a renunţat de către reclamantul U******** T****** la cererea de suspendare a executării silite. Dispune introducerea în cauză a Băncii Comerciale Române SA, aceasta urmând a avea calitatea de intervenient, fiind citat cu copie de pe acţiuni şi înscrisuri. Dispune emiterea unor adrese către pârâtă şi intervenient în vederea comunicării datei la care a fost declarată scadenţa anticipată a creditului, dovada plăţilor efectuate de reclamant către bancă, graficul de rambursare a creditului, dovada comunicării către debitor a cesiunii de creanţă. Acordă termen la data de 27.10.2015 pentru când se vor cita părţile. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 29.09.2015.
Incheiere de sedinta din 29.09.2015Amână pronunţarea cauzei la data de 29.09.2015. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 22.09.2015.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 22.09.2015