Ş***** R****
InculpatM**** Ş****
Parte vătămatăÎn baza art. 193 alin. 1 şi 2 Cp, raportat la art. 396 alin. 10 cpp, Stabileşte inculpatului Ş***** R****, fără ocupaţie, cunoscut cu antecedente penale potrivit fişei de cazier judiciar, trimis în judecată pentru săvâr?irea infracţiunii de lovire sau alte violenţe, prev. de art. 193 alin. 1 şi 2 Cp prin rechizitoriul Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia nr. 2057/P/2014, o pedeapsă de 4 luni închisoare. În baza art. 83 Cpp, amână aplicarea pedepsei pe durata unui termen de 2 ani stabilit în condiţiile art. 84 Cp. Încredinţează supravegherea Serviciului de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Constanţa, pe durata termenului de supraveghere, inculpatul trebuie să se supună următoarelor măsuri de supraveghere: - să se prezinte la Serviciului de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Constanţa la datele fixate de acesta, - să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa, - să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile, precum şi întoarcerea sa, - să comunice schimbarea locului de muncă, - să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În baza art.85 alin. 2 litera b Cp, obligă inculpatul să presteze o muncă neremunerată în folosul comunităţii pe o perioadă de 30 de zile în cadrul unităţii administrativ-teritoriale a oraşului Cernavodă, judeţul Constanţa, în cadrul Consiliului Local Cernavodă sau oraşului Cernavodă, în afară de cazul în care nu poate presta munca din cauza stării de sănătate, conform programului întocmit de organul de supraveghere. În baza art. 88 Cp, atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor acestui text de lege a căror nerespectare au ca urmare revocarea amânării aplicării pedepsei. În baza art. 274 alin. 1 Cp, obligă inculpatul la plata sumei de 800 lei reprezentând cheltuieli judiciare către stat. După rămânerea definitivă, hotărârea se comunică Serviciului de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Constanţa. Cu apel în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 16.06.2015
Hotarare 1515/2015 din 16.06.2015Acordă termen la data de 16.06.2015 în vederea împăcării între părţi.
Incheiere de sedinta din 19.05.2015Acordă termen la data de 19.05.2015 pentru când inculpatul va fi citat cu mandat de aducere.
Incheiere de sedinta din 21.04.2015În baza art. 346 alin. 2 şi 6 Cod procedură penală rap. la art. 342 Cod procedură penală; Constată că Judecătoria Medgidia este competentă material, după calitatea persoanei şi teritorial să soluţioneze cauza cu care a fost învestită prin rechizitoriul nr. 2057/P/2014 din 19.01.2015 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia. Constată legalitatea sesizării instanţei cu rechizitoriul nr. 2057/P/2014 din 19.01.2015 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia privind pe inculpatul Ş***** R****, cunoscut cu antecedente penale potrivit fişei de cazier judiciar, pentru săvâr?irea infracţiunii de lovire sau alte violenţe, prev. de art. 193 alin. 1 şi 2 Cp. Constată legalitatea administrării probelor şi a efectuării actelor de urmărire penală. Dispune începerea judecăţii cauzei privind pe inculpatul Ş***** R****. Stabileşte termen de judecată la data de 21.04.2015, complet P2, ora 8,30 pentru când se citează inculpatul Ş***** R****, partea vătămată M**** Ş**** şi martorii Dumitrescu Mădălina-Georgiana, Nicolae Silvian, Tănăsescu Nicolae şi Ion Nicolae Cosmin şi se va emite adresă pentru fişa cazier judiciar a inculpatului. În baza art.346 Cod procedură penală; Prezenta încheiere se comunică de îndată procurorului şi inculpatului. Definitivă. Pronunţată în camera de consiliu azi, 10.03.2015.
Incheiere camera preliminara din 10.03.2015