B******* L****** V*******
CondamnatAdmite sesizarea din oficiu. În baza art. 278-279 C.p.p. dispune înlăturarea erorii materiale strecurată în minuta sentinţei penale nr.1834/21.09.2015 pronunţată de Judecătoria Drobeta Tr. Severin în dosarul nr. 7829/225/2015, în sensul că la alin. 1 se va trece Respinge cererea de liberare condiţionată privind pe condamnatul Bobeciuc Laurean Vicenţiu în loc de Respinge cererea de liberare condiţionată privind pe condamnatul Bobenciuc Laurean Vicenţiu cum greşit s-a dactilografiat. În baza art. 278 al. 3 C.p.p. despre îndreptarea efectuată se va face menţiune şi la sfârşitul actului corectat. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare Pronunţată în şedinţă publică, azi, 22.10. 2015 la sediul Judecătoriei Drobeta Tr. Severin
Incheiere finala dezinvestire din 22.10.2015Respinge cererea de liberare condiţionată privind pe condamnatul Bocenciuc Laurean Vicenţiu , deţinut în Penitenciarul Drobeta Tr.Severin. Menţine termenul fixat de Comisia de propuneri pentru punerea în libertate condiţionata din cadrul Penitenciarului Drobeta Turnu , amânarea la termen respectiv , data de 27.10.2015. Obligă petentul la 200 lei cheltuieli judiciare către stat , onorariul apărătorului din oficiu urmând a fi avansat din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 21 septembrie 2015 la sediul Judecătoriei Drobeta Tr.Severin.
Hotarare 1834/2015 din 21.09.2015Efectuarea unei adrese către Peniteniciarul Dr. Tr. Severin. Efectuarea unei adrese către Judecătoria Gherla.
Incheiere de sedinta din 07.09.2015