Dosar 792/230/2015 din 04.08.2015

validare poprire


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 792/230/2015
Data dosar:
04.08.2015
Instanta:
Judecătoria Filiasi
Departament:
JUDECATORIA FILIASI
Obiect:
validare poprire
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 13.01.2016 la ora 09:00

    Complet: C2
  • Admite cererea

    Admite cererea de validare a popririi formulată de creditoarea SOCIETATEA COMERCIALĂ INFINITY S.R.L. PLOIEŞTI – PRAHOVA, prin reprezentant legal, director general Bonifate Mădălina, în contradictoriu cu debitoarea G********* C****** M****** şi cu terţul poprit SOCIETATEA COMERCIALĂ CMG PROARHINET 2013 S.R.L. TÂRGU JIU – GORJ. Obligă terţul poprit S.C. CMG PROARHINET 2013 S.R.L. TÂRGU JIU – GORJ să plătească creditoarei S*** I******* S****. PLOIEŞTI – PRAHOVA, în limita creanţei în cuantum de 1.260,02 lei, suma datorată debitoarei G********* C****** M******. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 13 ianuarie 2016.

    Hotarare 12/2016 din 13.01.2016
  • Sedinta din data de 18.11.2015 la ora 09:00

    Complet: C2
  • Amână cauza

    Dispune emiterea unei adrese către Inspectoratul Teritorial de Muncă Gorj cu solicitarea de a se comunica dacă debitoarea G********* C****** M****** a figurat la data de 10.02.2014 în evidenţele acestei instituţii cu contract individual de muncă activ, precum şi dacă figurează şi în prezent.

    Incheiere de sedinta din 18.11.2015
  • Sedinta din data de 14.10.2015 la ora 09:00

    Complet: C2
  • Amână cauza

    În temeiul prevederilor art. 2 raportate la dispoziţiile: art. 237 alin. 2 pct. 7) şi art. 258, toate din Codul de procedură civilă republicat, coroborate cu prevederile art. 255 din Codul de procedură civilă republicat, Încuviinţează pentru creditoare proba cu înscrisurile aflate la dosar, apreciind că această probă este admisibilă potrivit legii, concludentă şi aptă să ducă la soluţionarea procesului. Instanţa, din oficiu, în temeiul dispoziţiilor art. 716 alin. 2 din Codul de procedură civilă republicat, dispune emiterea unei adrese către B.E.J. Tănasie Neluţu cu solicitarea de a se transmite, până la următorul termen de judecată, copii certificate pentru conformitate cu originalele de pe actele dosarului de executare nr. 544/R/2013 şi de a preciza dacă solicită sau nu obligarea creditoarei la plata cheltuielilor ocazionate de fotocopierea şi transmiterea acestor înscrisuri. Dispune emiterea unei adrese către terţul poprit SOCIETATEA COMERCIALĂ CMG PROARHINET 2013 S.R.L. TÂRGU JIU – GORJ cu solicitarea de a preciza dacă datorează sume de bani debitoarei G********* C****** M******, în cazul neîndeplinirii acestei obligaţii urmând a i se aplica o amendă judiciară conform dispoziţiilor art. 187 alin. 1 pct. 2 lit. g) din Codul de procedură civilă republicat.

    Incheiere de sedinta din 14.10.2015

Flux dosar


Actualizare GRPD