T*** Ş*****
InculpatS* C** V****** S* - P*** M******* S* C** R****** S*
Parte civilăSP.1/În baza art. 83 Cod penal stabileşte pedeapsa de 9 (nouă) luni închisoare în sarcina inculpatului T*** Ş*****, pentru infracţiunea de folosirea unei instalaţii clandestine în scopul racordării directe la reţeaua electrică, prev. de art.92 alin.2 din Legea nr.123/2012. În baza art. 83 Cod penal stabileşte pedeapsa de 9 (nouă) luni închisoare în sarcina inculpatului T*** Ş*****, pentru infracţiunea de furt, prev. de art.228 alin.1 şi 3 Cod penal. În baza art.38 alin.1 rap. la art.39 alin.1 lit. b Cod penal, stabileşte pedeapsa rezultantă de 1 (un) an închisoare. În baza art. 83 alin. (1), (3) Cod penal amână aplicarea pedepsei închisorii rezultante de 1 (un) an închisoare pe un termen de supraveghere stabilit în condiţiile art. 82 Cod penal, de 2 ani de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri. În baza art. 85 alin. (1) Cod penal pe durata termenului de supraveghere, inculpatul trebuie să respecte următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Teleorman, la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile, precum şi întoarcerea; d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În baza art. 86 alin. (1) Cod penal, pe durata termenului de supraveghere, datele prevăzute în art. 85 alin. (1) lit. c) - e) Cod penal se comunică Serviciului de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Teleorman. În baza art. 404 alin. (3) Cod procedură penală, atrage atenţia inculpatului asupra consecinţelor nerespectării măsurilor de supraveghere impuse şi ale săvârşirii de noi infracţiuni în cursul termenului de supraveghere. Respinge, ca inadmisibilă, acţiunea civilă exercitată în cadrul procesului penal de partea civilă SC CEZ VÂNZARE SA. În baza art. 274 alin. (1) Cod procedură penală, obligă pe inculpat la plata sumei de 350 lei cu titlu de cheltuieli judiciare către stat. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicarea copiei minutei către procuror şi părţi. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 12 ianuarie 2016.
Hotarare 1/2016 din 12.01.2016Citarea martorului lipsă cu mandat de aducere.
Incheiere de sedinta din 17.11.2015Citarea martorului propus de inculpat.
Incheiere de sedinta din 20.10.2015Se revine cu adresă către CEZ. Adresă inculpatului să precizeze dacă doreşte să efectueze muncă în folosul comunităţii, dacă este apt de muncă.
Incheiere de sedinta din 29.09.2015Pentru a se reveni cu adrese către SC CEZ DISTRIBUŢIE SA şi SC ROMÂNIA SA şi pentru a se cita martorul lipsă cu mandat de aducere şi însoţitor.
Incheiere de sedinta din 01.09.2015probe
Incheiere de sedinta din 16.06.2015În baza art.346 alin.2 Cod procedură penală, constată legalitatea administrării probelor şi a efectuării actelor de urmărire penală în dosarul nr.2367/P/2014 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Roşiorii de Vede, legalitatea sesizării instanţei în cauză prin rechizitoriul cu acelaşi număr, întocmit la data de 19 martie 2015, privind pe inculpatul T*** Ş*****, trimis în judecată, în stare de libertate, pentru săvârşirea infracţiunilor de folosirea unei instalaţii clandestine în scopul racordării directe la reţeaua electrică, prev. şi ped. de art.92 al.2 din Legea nr.123/2012 şi furt, prev. şi ped. de art.228 al.1 şi 3 Cod penal, totul cu aplic. art.38 al.1 Cod penal. Dispune începerea judecăţii în cauză. Fixează termen fond la data de 16 iunie 2015, în şedinţă publică, cu citarea părţilor. Fără cale de atac. Prezenta se comunică Parchetului de pe lângă Judecătoria Roşiorii de Vede şi părţilor. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 12 mai 2015.
Incheiere camera preliminara din 12.05.2015