V**** A*******
ReclamantV**** M****
ReclamantP******* M*********
PârâtP******** J******** B****
PârâtS***** R**** P*** U******* A************ T********** O*****
PârâtRespinge ca neîntemeiată cererea formulată de reclamanţii V**** A******* şi V**** M**** în contradictoriu cu pârâţii PRIMĂRIA MUNICIPIULUI ORADEA, STATUL ROMAN prin UNITATEA ADMINISTRATIV TERITORIALA Oradea, Unitatea Administrativ Teritorială Oradea, Statul Român prin Consiliul Local Oradea şi P******** J******** B****, precum şi Statul Român prin Ministerul Finanţelor, şi BREINER ERICA şi GOLDHAMMER COLOMAN, ambii cu domiciliul necunoscut, prin curator Botan Sebastian. Obligă curatorul Botan Sebastian la restituirea către reclamanţi a sumei de 110 lei achitaţi în plus de reclamanţi cu titlu de onorariu curator . Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, care se va inregistra la Judecatoria Oradea. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 01.03.2016.
Hotarare 1807/2016 din 01.03.2016Amână pronunţarea în cauză la data de 1 Martie 2016. Ia act de renunţarea reclamanţilor la proba cu interogatoriul pârâţilor. Respinge administrarea probei cu martorul Ciucaş Petru. Pronunţată în şedinţa publică de la 23 Februarie 2016.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.02.2016Fixează termen de judecată pentru data de 23 Februarie 2016, pentru când se citează părţile, reclamanţii cu menţiunea de a cita pârâţii GOLDHAMMER COLOMAN şi BREINER ERICA prin publicitate, prin publicarea citaţiei într-un ziar central de largă răspândire, conform art. 167 alin. 2 şi 4 CPC şi de a depune dovada îndeplinirii acestei obligaţii la dosarul cauzei. .Pronunţată în şedinţa publică de la 2 Februarie 2016.
Incheiere de sedinta din 02.02.2016Încuviinţează pentru părţi proba cu înscrisurile de la dosar. Respinge proba testimonială solicitată de reclamanţi. Respinge cererea de repunere pe rol a cauzei formulată de reclamant. Amână pronunţarea în cauză la data de 2 Februarie 2016. Pronunţată în şedinţa publică de la 26 Ianuarie 2016.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 26.01.2016