S* K**** R****** 2*** S**
ReclamantP***** C*********
PârâtAdmite în parte acţiunea completată. Obligă pârâtul să plătească reclamantei suma de 5026,27 lei reprezentând prejudiciul creat acesteia în exercitarea atribuţiilor de serviciu (4773,27 lei rest amendă contravenţională şi 253 lei contravaloare convorbiri telefonice). Obligă pârâtul să plătească reclamantei suma de 200 lei cheltuieli de judecată. Executorie provizoriu de drept. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare, apel ce se va depune la Tribunalul Argeş. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 05.04.2017, la Tribunalul Argeş – Secţia Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.
Hotarare 1239/2017 din 05.04.2017Încuviinţează cererea de amânare a cauzei, formulată de expertul desemnat în cauză şi acordă un nou termen de judecată pentru a da acestuia posibilitatea de a depune la dosar raportul de expertiză. Revine cu adresă către expert în sensul depunerii raportului de expertiză specialitatea autovehicule cu următorul obiectiv: expertul să interpreteze fişele dispozitivului GPS montat pe autovehiculul condus de pârât. Pune în vedere pârâtului, prin apărător, obligaţia prezentării la interogatoriu. Amână judecarea cauzei la 05 aprilie 2017, termen în cunoştinţa părţilor. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 08 Februarie 2017, la Tribunalul Argeş- Secţia Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.
Incheiere de sedinta din 08.02.2017În temeiul disp.art.255 şi 258 NCPC încuviinţează proba cu înscrisuri, solicitată de apărătorii ambelor părţi. În temeiul dispoziţiilor art. 351 NCPC încuviinţează proba cu interogatoriu, solicitată de apărătorii ambelor părţi. Se citează pârâtul cu menţiunea prezentării la interogatoriu. Încuviinţează proba cu expertiză specialitatea autovehicule care să aibă următorul obiectiv: expertul să interpreteze fişele dispozitivului GPS montat pe autovehiculul condus de pârât. Potrivit disp.art.331, 379 NCPC, prin tragere la sorţi de pe listele întocmite de Biroului Local de Expertize de pe lângă Tribunalul Argeş, numeşte expert în cauză pe d.l Stoica Valerian. Stabileşte onorariu provizoriu de expert în cuantum de 600 lei în sarcina societăţii reclamante. Pune în vedere societăţii reclamante, prin apărător, să depună la dosar, în termen legal, dovada achitării onorariului provizoriu de expert. Se vor emite adrese expertului numit şi Biroului local de expertize numai după ce se va depune la dosar dovada achitării onorariului provizoriu de expert. Amână judecarea cauzei la 08 februarie 2017, termen în cunoştinţa părţilor. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 23 Noiembrie 2016, la Tribunalul Argeş - Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale
Incheiere de sedinta din 23.11.2016Amână judecarea cauzei la 23 noiembrie 2016, termen în cunoştinţa părţilor. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 28 Septembrie 2016, la Tribunalul Argeş - Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale
Incheiere de sedinta din 28.09.2016Acordă un nou termen de judecată şi comunică pârâtului cererea de completare a ac?iunii iniţiale şi nota de probatoriu în vederea formulării întâmpinării, având în vedere dispoziţiile art. 204, 205 NCPC. Amână judecarea cauzei la 28 septembrie 2016. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Iunie 2016, la Tribunalul Argeş - Secţia pentru Conflicte de muncă şi Asigurări sociale.
Incheiere de sedinta din 15.06.2016