H***** M*****
PetentAdmite excepţia de necompetenţă teritorială invocată din oficiu. În temeiul art. 4882 alin.1 lit. b Cod procedură penală declină competenţa de soluţionare a contestaţiei privind durata procesului penal formulate de contestatorul H***** M*****, în favoarea judecătorului de drepturi şi libertăţi din cadrul Judecătoriei Dorohoi. Cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Fără cale de atac. Pronunţată în camera de consiliu, astăzi, 16 septembrie 2016.
Incheiere finala dezinvestire din 16.09.2016Pentru a se emite adresă către Judecătoria Dorohoi şi a se realiza procedura de citare cu contestatorul, va amâna judecarea cauzei.
Incheiere de sedinta din 07.09.2016Pentru a se reveni cu adresă către Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Suceava în vederea ataşării dosarul penal nr. 324/P/2015 ori o copie certificată a acestuia şi pentru a formula un punct de vedere cu privire la contestaţia de faţă, va amâna judecarea cauzei
Incheiere de sedinta din 30.08.2016Având în vedere contestaţia formulată de către contestatorul H M şi disp. art. 4884 alin. 1 Cod procedură penală, judecătorul de drepturi şi libertăţi va dispune emiterea unei adrese către Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Suceava pentru a i se aduce la cunoştinţă faptul că pe rolul instanţei a fost înregistrată o contestaţie privind durata procesului penal în legătură cu cercetările efectuate în dosarul nr. 304/P/2015 şi că are posibilitatea ca până la termenul din 30 august 2016, să îşi exprime un punct de vedere cu privire la aceasta. De asemenea, se va solicita ca în termen de cel mult 5 zile să înainteze dosarul penal nr. 304/P/2015 sau o copie certificată a acestuia, urmând ca după primirea dosarului să se verifice dacă se impune informarea altor părţi sau persoane despre existenţa acestei contestaţii, potrivit dispoziţiilor art. 4884 al. 1 lit. c) Cod procedură penală, motiv pentru care,
Incheiere de sedinta din 19.08.2016