M**** P*** M******
ReclamantJ******* D* B******* Ş* D******* P*** R******************* I***
PârâtH o t ă r ă ş t e: Admite în parte acţiunea civilă precizată, formulată de reclamanta M**** P*** M******, împotriva pârâtei publicaţia on line JURNALUL DE BOTOŞANI ŞI DOROHOI, prin reprezentant legal Rotundu Ioan, şi în consecinţă: Obligă pe pârâtă, prin reprezentant legal, să plătească reclamantei suma de 10 lei, cu titlu de daune morale. Obligă pe pârâtă, prin reprezentant legal, să retragă de pe site-ul publicaţiei articolul publicat la data de 20 ian. 2016, cu referire la reclamantă şi familia acesteia, să dezmintă public afirmaţiile făcute în acest articol şi să-şi ceară public scuze faţă de reclamantă şi familia sa, prin intermediul publicaţiei Jurnalul de Botoşani şi Dorohoi, în termen de 15 zile de la rămânerea definitivă a prezentei sentinţe. Respinge cererea reclamantei cu privire la publicaţia din data de 21 ian. 2016 şi la obligarea pârâtei la plata daunelor cominatorii. Obligă pe pârâtă, prin reprezentant legal, la plata sumei de 100 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, către reclamantă. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune de partea interesată la Judecătoria Tg.Neamţ. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 7 februarie 2017.
Hotarare 145/2017 din 07.02.2017D I S P U N E Amână pronunţarea cauzei la data de 07.febr.2017. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi 03.febr.2017.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 03.02.2017Amână pronunţarea cauzei la data de 03.febr.2017. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi 26.01.2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 26.01.2017Pentru a se comunica reclamantei precizarea depusă de pârât,şi pentru a se emite adresă reclamantei conform dispoziţiilor instanţei, amână judecarea cauzei la data de 26.01.2017.
Incheiere de sedinta din 08.12.2016