S******** I***** S********
ContestatorS******** D****** L*******
ContestatorS******** S******* C* S***** A*** L* K*** R****** S*****
IntimatB***** E*********** J************ A******* A******** Ş* A******** A******** L***** - D***** Ş***** L***** - T*** D****** P***
IntimatRespinge excepţia lipsei de obiect a contestaţiei la executare invocată de intimată, ca neîntemeiată. Admite contestaţia la executare formulată de contestatorii S******** I***** S******** şi S******** D****** L******* în contradictoriu cu intimaţii SECAPITAL S.a.R.L. şi BIROUL EXECUTORILOR JUDECĂTOREŞTI ASOCIAŢI ANGHELUTA SI ASOCIATII ANGHELUTA LUCIAN-DAMIAN, ŞTEFAN LEONID, TOMA-DUMITRU PAUL. Anulează încheierea de încuviinţare a executării silite nr.9508/CS din 28.07.2016 pronunţată de Judecătoria Iaşi în dosar nr.24186/245/2016 şi toate actele de executare întocmite în dosarul de executare nr.1130/T/2016. Respinge capătul de cerere având ca obiect lămurirea întinderii tilului executoriu şi a actelor de executare, ca neîntemeiat. Respinge cererea contestatorilor de obligare a intimaţilor la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Dispune restituirea sumei de 1.000 lei contestatorilor reprezentând taxă judiciară de timbru, după rămânerea definitivă a soluţiei de admitere a contestaţiei la executare. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicarea încheierii. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Botoşani. Pronunţată în şedinţă publică, azi 08.11.2016.
Incheiere finala dezinvestire din 08.11.2016Amână pronunţarea la data de 08.11.2016. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 31.10.2016.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 31.10.2016Amână pronunţarea la data de 31.10.2016. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 25.10.2016.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 25.10.2016