C****** C****** A********
PetentI************ D* P****** J******* B****
IntimatAdmite în parte plângerea contravenţională formulată de petenta C****** C****** A********, în contradictoriu cu intimatul INSPECTORATUL DE POLIŢIE AL JUDEŢULUI BIHOR, şi, în consecinţă: Menţine procesul-verbal de contravenţie seria PBHY nr. 0005403/17.07.2016, cu privire la constatarea săvârşirii contravenţiei. Înlocuieşte sancţiunea contravenţională a amenzii cu aceea a „avertismentului”, atenţionând petenta asupra pericolului social al faptei săvârşite şi recomandându-i să respecte dispoziţiile legale. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în 30 zile de la comunicare. Calea de atac se va înregistra la Judecătoria Salonta.
Hotarare 27/2017 din 19.01.2017În vederea deliberării, va amâna pronunţarea soluţiei pentru data de 19.01.2017, ora 14:00;
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 16.01.2017Faţă de cererea de amânare formulată de petentă în vederea studierii întâmpinării.
Incheiere de sedinta din 28.11.2016