U******** M****
ContestatorP***** B*** S*
IntimatRespinge contestaţia la executare formulată de contestatoarea U******** M**** în contradictoriu cu intimata P***** B*** S*. Cu recurs in 15 zile de la comunicare. Pronunţată azi, 09.10.2018 şi pusă la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Hotarare 4498/2018 din 09.10.2018Amână pronunţarea pentru data de 09 octombrie 2018. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 01 octombrie 2018.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 01.10.2018Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de către apărătorul contestatoarei, pentru a avea posibilitatea de a studia conţinutul raportului de expertiză grafoscopică. Pune în vedere părţilor ca, în situaţia în care înţeleg să formuleze obiecţiuni la raportul de expertiză grafoscopică, să le depună la dosar în scris, în termen util înaintea termenului de judecată ce se va acorda, pentru a putea fi studiate. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 01 octombrie 2018, pentru când părţile au termen în cunoştinţă, conform art. 229 alin. 1 C.pr. civ. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 18 iunie 2018.
Incheiere de sedinta din 18.06.2018Emiterea unei adrese către INEC Structura Centrală, cu menţiunea de a efectua expertiza grafoscopică, urmând a răspunde aceloraşi obiective ce au fost stabilite pentru prima expertiză efectuată de către Laboratorul interjudeţean Braşov. De asemenea, urmează să se comunice INEC, prin adresă, faptul că onorariul perceput pentru efectuarea expertizei, în cuantum de 900 lei, a fost achitat de către contestatoare, urmând a se ataşa adresei, copie după chitanţa de plată. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 18 iunie 2018, pentru când părţile au termen în cunoştinţă, conform art. 229 alin. 1 C.pr. civ. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 07 mai 2018.
Incheiere de sedinta din 07.05.2018Refacerea procedurii de citare cu intimata. Emiterea unei adrese către intimată, cu menţiunea de comunica specimene de semnătură aparţinând contestatoarei, precum şi, tuturor împuterniciţilor de către aceasta, pentru a efectua operaţiuni contabile în perioada 2007-2008, iar în situaţia în care deţine alte înscrisuri semnate de către contestatoare în aceeaşi perioadă, să le depună la dosar, în original, acestea fiind necesare în vederea efectuării expertizei criminalistice. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 07 mai 2018, pentru când contestatoarea are termen în cunoştinţă, conform art. 229 alin. 1 C.pr. civ. şi pentru când se citează intimata. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 26 martie 2018.
Incheiere de sedinta din 26.03.2018Admite cererea contestatoarei cu privire la efectuarea noii expertize. Dispune efectuarea noii expertize grafoscopice de către INEC Structura Centrală, noua expertiză urmând a răspunde acelorasi obiective ce au fost stabilite pentru prima expertiză. Se va solicita INEC, prin adresa, comunicarea cuantumului onorariului perceput pentru efectuarea noii expertize precum şi modalitatea in care acesta urmează a fi achitat de către parte. Se va indica in cuprinsul adresei emise către INEC că in cauză a fost efectuată prima expertiză de către laboratorul interjudeţean Brasov, urmând a se anexa adresei prezenta incheiere, copii de pe prima expertiză, precum şi obiectivele ce au fost fixate pentru prima expertiză. Acordă termen 26.03.2018, cu citarea părtilor. Cu apel odată cu fondul.
Incheiere de sedinta din 13.02.2018Amana pronuntarea la data de 13.02.2018
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 05.02.2018Amână pronunţarea cu privire la solicitarea contestatoarei, prin apărător, de efectuare a unei noi expertize grafoscopice, la data de 05 februarie 2018. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 29 ianuarie 2018.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 29.01.2018Revenirea cu adresă către instituţia INEC Braşov, în sensul celei emise la termenul de judecată anterior, aflată la fila 173, prin intermediul poştei speciale. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 29 ianuarie 2018, pentru când părţile au termen în cunoştinţă, conform art. 229 alin. 1 C.pr.civ.. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 11 decembrie 2017.
Incheiere de sedinta din 11.12.2017Emiterea unei adrese către intimată, cu menţiunea că, având în vedere împrejurarea că, contestatoarea înţelege să conteste chitanţa privind ridicarea sumei de 3000 lei, să precizeze dacă înţelege să se folosească în continuare de acest înscris, şi totodată, să comunice dacă suma de bani eliberată conform acestei chitanţe a fost predată personal contestatoarei, sau unui împuternicit al acesteia, iar în situaţia în care suma de bani a fost predată unui împuternicit al contestatoarei, să înainteze la dosar, dovada de predare către acesta, precum şi mandatul acordat de contestatoare, în acest sens, şi totodată, să comunice dacă în contul deschis contestatoarei au existat şi alte persoane împuternicite să efectueze operaţiuni, iar în caz afirmativ, să indice numele acesteia/acestora. Pune în vedere contestatoarei să depună la dosar înscrisuri în original, din anii 2008-2009, pentru parcurgerea procedurii de verificare de scripte. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 20 noiembrie 2017, pentru când părţile au termen în cunoştinţă, conform art. 229 alin. 1 C.pr.civ.. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 09 octombrie 2017.
Incheiere de sedinta din 09.10.2017Încuviinţează ambelor părţi, proba cu înscrisurile de la dosar. În cadrul probei cu înscrisuri, dispune emiterea unei adrese către pârâtă, cu menţiunea de a comunica o situaţia cu toate operaţiunile efectuate în baza contractului de credit, precum şi, cu toate operaţiunile de ridicare numerar de către beneficiarul contractului de credit, şi totodată, să depună, în original, chitanţa aflată la fila 91 dosar. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 09 octombrie 2017, pentru când părţile au termen în cunoştinţă, conform art. 229 alin. 1 C.pr.civ.. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 26 iunie 2017.
Incheiere de sedinta din 26.06.2017Respinge excepţia tardivităţii. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Acordă termen de judecată la data de 26 iunie 2017, pentru când se citează părţile. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 15 mai 2017.
Incheiere de sedinta din 15.05.2017Amână pronunţarea pentru data de 15 mai 2017, în vederea efectuării de verificări în baza de date a instanţei cu privire la domiciliul contestatoarei începând cu data de 29 noiembrie 2012, la zi. Pronunţată în şedinţă publică, azi 08 mai 2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 08.05.2017Având în vedere solicitarea formulată de contestatoare, prin apărător, la acest termen de judecată, se solicită intimatei, ca în situaţia în care înţelege să se folosească în continuare de chitanţa aflată la fila 89 dosar, să-l prezinte în instanţă, în original. Emiterea unei adrese către Bej Gigoi Emil cu menţiunea de a înainta la dosar, în original, dosarul de executare silită nr. 750/2012. Prorogă pronunţarea cu privire la excepţia de tardivitate a formulării cererii de chemare în judecată, până după ataşarea dosarului de executare silită nr. 750/2012 instrumentat de BEJ Gigoi Emil. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 08 mai 2017, pentru când părţile au termen în cunoştinţă, conform art. 229 alin. 1 C.pr.civ. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 20 martie 2017.
Incheiere de sedinta din 20.03.2017Respinge cererea de suspendare a executarii silite ce formeaza obiectul dosarului de executare nr. 750/2012 al B.E.J. Gigoi Emil, formulata de contestatoarea U******** M**** in contradictoriu cu intimata PATRIA BANK S.A. Cu apel in 5 zile de la pronuntare pentru partile prezente şi de la comunicare pentru cele lipsa. În vederea soluţionării contestaţiei la executare, dispune emiterea unei adrese către executorul judecătoresc, în vederea înaintării, în copie certificată pentru conformitate cu originalul, dosarul de executare silită. Pronunţata in şedinţă publică azi, 23.01.2017
Incheiere de sedinta din 23.01.2017Faţă de împrejurarea că la acest termen de judecată, procedura de citare cu intimata nu este legal îndeplinită, dispune refacerea procedurii de citare.
Incheiere de sedinta din 12.12.2016