P***** P*********
ReclamantB******* I****
PârâtP***** N* D******
PârâtA*** G** I*** m******** A*** E****
PârâtA*** G** N******* m******** A*** E****
PârâtAdmite acţiunea.
Hotarare 854/2017 din 31.05.2017Se revine cu adresă către expertul tehnic judiciar în specialitatea topografie Cheşcheş Daniela, cu solicitarea depunerii raportului de expertiză în forma avizată de către OCPI Dâmboviţa, cu cel puţin 10 zile înaintea termenului fixat pentru judecată, conform prevederilor art. 336 alin.(1) Cod proc.civ., sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare, în raport de prevederile art. 187 alin.(1) pct.2 lit.d) cod proc.civ. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 31.05.2017, sala 2- complet C3. Pronunţată în şedinţa publică, azi,19.04.2017.
Incheiere de sedinta din 19.04.2017Înlocuirea expertului topo Ene Anca Rodica cu d-na expert Cheşcheş Daniela, care va fi înştiinţată cu adresă în vederea efectuării expertizei conform obiectivelor stabilite prin încheierea de şedinţă pronunţată la data de 16.11.2016. Emiterea unei adrese către Biroul Local de Expertize de pe lângă Tribunalul Dâmboviţa, pentru a proceda la redirecţionarea onorariului către noul expert. Amână judecarea cauzei la 19.04.2017, sala 2- Complet C3. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 22.03.2017.
Incheiere de sedinta din 22.03.2017Aplică amendă judiciară în sumă de 50 lei, expertului în specialitatea topografie Ene Anca Rodica pentru nedepunerea raportului de expertiză în termenul stabilit de instanţă. Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare, pentru amenda judiciară. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 22.03.2017, pentru când se revine cu adresă la expert, în sensul depunerii raportului de expertiză în termen procedural, cu menţiunea de a proceda la avizarea lucrării de către O.C.P.I. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 22.02.2017.
Incheiere de sedinta din 22.02.2017Se revine cu adresă către expertul tehnic judiciar în specialitatea topografie Ene Anca Rodica, cu solicitarea depunerii raportului de expertiză cu cel puţin 10 zile înaintea termenului fixat pentru judecată, conform prevederilor art. 336 alin.(1) Cod proc.civ., cu menţiunea că în caz contrar se va aplica amendă judiciară, în raport de prevederile art. 187 alin.(1) pct.2 lit.d) cod proc.civ., întrucât ar genera o a treia amânare a cauzei. Acordă termen de judecată la data de 22.02.2017, sala 2- complet C3. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 25.01.2017.
Incheiere de sedinta din 25.01.2017Se revine cu adresă către expertul tehnic judiciar în specialitatea topografie Ene Anca Rodica cu menţiunea depunerii raportului de expertiză în termen procedural, sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare, în raport de prevederile art. 187 alin.(1) pct.2 lit.d) cod proc.civ. Acordă termen de judecată la data de 25.01.2017, sala 2- complet C3. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 14.12.2016.
Incheiere de sedinta din 14.12.2016Citarea martorilor Epuraru P.Vasile şi Tăbârcă Ion propuşi de reclamant, la adresele indicate în cererea de chemare în judecată. Efectuarea unei expertize tehnice în specialitatea topografie cadastru avizată de către OCPI, având ca obiectiv identificarea suprafeţei de teren indicată în acţiune cu vecinătăţile existente şi a se stabili dacă există suprapuneri. Desemnează expert în specialitatea topografie pe dna. Ene Anca Rodica, care va fi înştiinţată cu adresă în vederea efectuării şi depunerii lucrării, conform obiectivelor stabilite, fixând onorariul la suma de 1000 lei, în sarcina reclamantului. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 14.12.2016, în vederea administrării probatoriului. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 16.11.2016.
Incheiere de sedinta din 16.11.2016Încuviinţează pentru reclamant probele cu înscrisuri şi doi martori. Introduce în cauză U.A.T. com. Glodeni şi moştenitorii defunctei Adam Elena în calitate de pârâţi şi pune în vedere reclamantului să indice numele şi domiciliul moştenitorilor până la termenul din 16.11.2016, sub sancţiunea anulării cauzei. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 19.10.2016.
Incheiere de sedinta din 19.10.2016