V***** D*****
PetentI************ D* P****** A* J******** A**** - P***** D* P****** B******
IntimatT*** M***** A***
IntervenientS********* D* A******** R********** C*** I******** S*
IntervenientRespinge plângerea. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare la Tribunalul Argeş. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 10.01.2018.
Hotarare 99/2018 din 10.01.2018În temeiul art. 313 C.pr.civ, se citează martorul cu mandat de aducere. În vederea administrării probatoriului, amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 10 Ianuarie 2017. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Noiembrie 2017
Incheiere de sedinta din 15.11.2017Încuviinţează pentru petent şi pentru intimat proba cu înscrisurile depuse la dosar. Pentru petent încuviinţează şi proba testimonială cu martorul Dragomir Alina, menţionată prin cererea de chemare în judecată Se citează martora Dragomir Alina la adresa indicată de petent În vederea administrării probelor, amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 15 Noiembrie 2017, pentru când se citează intervenientul, neavând termenul în cunoştinţă. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 18 Octombrie 2017.
Incheiere de sedinta din 18.10.2017Instanţa ia act de faptul că petentul nu a depus la dosarul cauzei copia asigurării RCA şi nici nu a indicat asigurătorul. De asemenea, instanţa ia act de faptul că petentul a solicitat, verbal în şedinţă publică, judecata cauzei în lipsă. Se introduce în cauză, în calitate de intervenient forţat, respectiv asigurătorul de răspundere civilă auto al persoanei implicate în accident, CITY INSURANCE SA. Se citează intervenientul forţat cu copia plângerii contravenţionale. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 18 Octombrie 2017. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Septembrie 2017
Incheiere de sedinta din 13.09.2017Introducerea în cauză a celeilalte persoane implicate în accident respectiv T*** M***** A***, care va fi citat cu copie acţiune şi înscrisuri şi cu menţiunea de a depune copia poliţei de asigurare auto de răspundere civilă obligatorie valabilă la data accidentului respectiv 18.09.2016, pentru autoturismul pe care îl conducea. Pune în vedere petentului să depună la dosarul cauzei copia poliţei de asigurare auto de răspundere civilă obligatorie valabilă la data accidentului respectiv 18.09.2016, pentru autoturismul pe care îl conducea. Se vor efectua verificări în baza de date CEDAM cu privire la identificarea societăţilor de asigurare la care aveau încheiate poliţe de asigurare auto obligatorie petentul şi intervenientul T*** M***** A*** la momentul producerii evenimentului rutier. Amână judecarea cauzei la data de 13.09.2017, Complet C 3-3 Mi, sala 2, ora 8:30. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 07 Iunie 2017.
Incheiere de sedinta din 07.06.2017Suspendă judecata cauzei, potrivit disp.art.411 alin.1 pct.2 NCPC, până la o nouă stăruinţă a părţilor. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 08.03.2017.
Incheiere suspendare din 08.03.2017