S* A******* B*** S**
ReclamantS* A**** L****** I** S* P*** A************ J******* C*** D* I********* T*********** S***
PârâtS* A**** L****** I** S*
PârâtL****** L*******
IntervenientRespinge ca neîntemeiată acţiunea civilă formulată de reclamanta Societatea AUTENTIC BLAN S.R.L, în contradictoriu cu pârâta Societatea ACORD LEASING IFN S.A. (denumire anterioară S.C. ATLASSIB LEASING IFN S.A.), reprezentată de administrator special Cazacu Ionuţ, şi de CASA DE INSOLVENŢĂ TRANSILVANIA S.P.R.L., în calitate de Administrator Judiciar. Respinge ca neîntemeiată cererea de intervenţie accesorie în favoarea reclamantei formulată de intervenienta accesorie LAKATOS LUCREŢIA, în contradictoriu cu pârâta Societatea ACORD LEASING IFN S.A. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Apelul se va depune la Judecătoria Reghin. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, data de 28 septembrie 2018.
Hotarare 928/2018 din 28.09.2018Amână pronunţarea la data de 28.09.2018.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 21.09.2018Amână pronunţarea la data de 21.09.2018.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 06.09.2018Amână pronunţarea la data de 06.09.2018.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 22.08.2018admite în principiu cererea de intervenţie accesorie formulată de către numita L****** L*******; - dispune citarea părţilor cu menţiunea de a formula întâmpinare, având în vedere prevederile art. 65 alin. 3 Cod procedură civilă şi de a o depune la dosar până la termenul următor de judecată. Amână judecarea cauzei la data de 22 august 2018. Pronunţată în şedinţa publică din data de 20 iunie 2018.
Incheiere de sedinta din 20.06.2018admite în principiu cererea de intervenţie accesorie în favoarea reclamantă, formulată de intervenienta L****** L*******. - introducerea în sistemul informatizat Ecris atât a cererii de intervenţie accesorie, cât şi a numitei L****** L******* în calitate de intervenient. - citarea intervenientei, precum şi a părţilor, cu un exemplar din cererea de intervenţie şi cu menţiunea că au obligaţia de a formula întâmpinare, conform prevederilor art. 65 Cod procedură civilă, şi de a o depune la dosar până la termenul următor de judecată.
Incheiere de sedinta din 23.05.2018- citarea reclamantei cu menţiunea de a depune la dosar copia certificată pentru conformitate cu originalul a contestaţiei la executare ce formează obiectul dosarului nr. 1743/289/2016 al Judecătoriei Reghin.
Incheiere de sedinta din 25.04.2018admite cererea de amânare a cauzei formulată de reprezentantul convenţional al reclamantei şi acordă un nou termen de judecată.
Incheiere de sedinta din 28.02.2018admite cererea de amânare a cauzei şi acordă un nou termen de judecată. - pune în vedere reprezentantului convenţional al reclamantei să depună la dosar înscrisurile depuse la termenul de astăzi, semnate şi ştampilate de reprezentanţii pârâtei.
Incheiere de sedinta din 13.12.2017acordarea unui nou termen de judecată pentru verificarea calităţii persoanei menţionate în dovada de la fila 144 dosar şi pentru a se depune la dosar înscrisurile privind plăţile efectuate către pârâtă. - respinge cererea de suspendare a cauzei, în baza art. 75 din Legea 85/2014. - ia act de faptul că reprezentantul convenţional al reclamantei a renunţat la excep?ia lipsei calităţii de reprezentant a avocatului pârâtei. - pune în vedere reprezentantului convenţional al reclamantei să depună la dosar înscrisurile privind plăţile efectuate către pârâtă, sub sancţiunea decăderii din probă.
Incheiere de sedinta din 11.10.2017- admite cererea de amânare a cauzei formulată de reprezentantul convenţional al reclamantei şi acordă un nou termen de judecată pentru a da posibilitatea acestuia să-şi pregătească apărarea faţă de notele scrise depuse de pârâtă şi pentru a depune la dosar, în scris, excepţia lipsei calităţii de reprezentant a domnului avocat Şerban Valentin. - pune în vedere reprezentantului convenţional al reclamantei să formuleze în scris excepţia lipsei calităţii de reprezentat şi să o depună la dosar în termen de 5 zile pentru a fi comunicată pârâtei, precum şi dovezi privind efectuarea plăţii facturilor menţionate în actul de reziliere.
Incheiere de sedinta din 06.09.2017-dmite cererea de amânare a cauzei; Amână judecarea cauzei la data de 6 septembrie 2017. Pronunţată în şedinţa publică de la 28 iunie 2017.
Incheiere de sedinta din 28.06.2017acordă un nou termen de judecată pentru a da posibilitatea reprezentantului convenţional al reclamantei să-şi exprime punctul de vedere cu privire la necesitatea suspendării prezentei cauze, precum şi pentru a se depune la dosar, de către pârâtă, a dovezii comunicării notificării actului unilateral de reziliere. - respinge cererea formulată de reprezentantul convenţional al reclamantei. - citarea pârâtei atât de la sediu, cât şi prin administrator judiciar, cu menţiunea de a face dovada notificării actului unilateral de reziliere nr. 282/22.0.2016 şi să depună la dosar dovada comunicării, sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare în caz de neconformare. - la termenul următor de judecată se pune în discuţie necesitatea suspendării sau nu a cauzei, în temeiul art. 75 din Legea 85/2014.
Incheiere de sedinta din 17.05.2017pune în vedere reprezentantului convenţional al reclamantei să precizeze, în scris, temeiul de drept al petitului II din acţiunea introductivă. - pune în vedere reprezentantului convenţional al reclamantei să depună la dosar, în termen de 5 zile, încă un exemplar din cererea de chemare în judecată şi înscrisurile aferente acesteia, în vederea citării pârâtei prin administrator judiciar. - citarea pârâtei prin administrator judiciar cu un exemplar din cererea de chemare în judecată şi înscrisurile aferente acesteia.
Incheiere de sedinta din 29.03.2017Admite în parte cererea contestatoarei S.C. AUTENTIC BLAN S.R.L., de acordare a ajutorului public judiciar. Eşalonează plata taxei de timbru stabilite în sarcina acesteia, de 3.410,45 lei, în 6 tranşe lunare în sumă de câte 568,40 lei fiecare. Cu drept de cerere de reexaminare la Judecătoria Reghin, în termen de 5 zile de la comunicare. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţa publică din data de 27 martie 2017.
Incheiere de sedinta din 27.03.2017- soluţionarea cererii de ajutor public judiciar la data de 27 martie 2017 in CC ; - pune în vedere reclamantei să depună la dosar nota contabilă din care să rezulte profitul pe ultimele două luni, respeciv noiembrie şi decembrie, semnată de administratorul sau contabilul societăţii ; - citarea pârâtei cu menţiunea de a depune la dosar dovada comunicării notificării către reclamantă;
Incheiere de sedinta din 31.01.2017-admite cererea formulată de reprezentantul reclamantei de amânarea judecării cauzei în vederea formulăriicererii de ajutor public judiciar în vederea eşalonării taxei de timbru necesară repunerii pe rol a cauzei;
Incheiere de sedinta din 13.12.2016În temeiul art. 411 alin. 1 pct. 2 Cod procedură civilă suspendă judecata cauzei, pentru lipsa părţilor.
Incheiere suspendare din 22.09.2016