A**** P***** S**
CreditorS****** P********** S**
DebitorS****** P********** S** P*** A****** I*** P****
DebitorA*** A****
CreditorP******* M** P******
CreditorAdmite cererea formulată de lichidatorul judiciar CORELI IPURL, privind închiderea procedurii insolvenţei debitoarei S****** P********** S**. Dispune închiderea procedurii insolvenţei debitoarei S****** P********** S**, şi radierea debitoarei din registrul comerţului. Descarcă lichidatorul judiciar, în măsura prevăzută de lege, de orice îndatoriri sau responsabilităţi cu privire la procedură, debitor şi averea lui, creditori, titulari de drepturi de preferinţă, acţionari sau asociaţi. În lipsa disponibilităţilor în contul debitoarei, se va utiliza fondul de lichidare în ceea ce priveşte onorariul fix aferent întregii proceduri, în cuantum de 4250 lei plus TVA şi cheltuielile de procedură în cuantum de 128,47 lei, plăţile urmând a fi făcute în conformitate cu prevederile art. 39 alin (4) din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă , cu dispoziţiile art.38 alin.(5) din OUG nr. 86/2006 privind organizarea activităţii practicienilor în insolvenţă, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, şi cu cele ale art.116 din Hotărârea nr. 3/2007 privind aprobarea Statutului privind organizarea şi exercitarea profesiei de practician în insolvenţă şi a Codului de etică profesională şi disciplină ale Uniunii Naţionale a Practicienilor în Insolvenţă din România, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, pe baza unui buget previzionat, în limitele prevăzute a fi decontate din fondul de lichidare. Dispune notificarea sentinţei de închidere a procedurii: - DIRECTIEI GENERALE REGIONALE A FINANTELOR PUBLICE PLOIESTI- ADMINISTRATIA JUDETEANA A FINANTELOR PUBLICE ARGES, - OFICIULUI REGISTRULUI COMERTULUI, în vederea efectuării menţiunii, - OFICIULUI DE CADASTRU SI PUBLICITATE IMOBILIARA, în vederea notării, dacă este cazul, a închiderii procedurii, - tuturor creditorilor, prin publicare în BPI. Executorie. Cu apel în 7 zile de la comunicare, cererea de apel se va depune la Tribunalul Specializat Argeş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 04.10.2019 .
Hotarare 827/2019 din 04.10.2019Amână pronunţarea la data de 04.10.2019.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 01.10.2019Prorogă discutarea cererii de închidere a procedurii şi pune în vedere lichidatorului judiciar să depună la dosar dovada demersurilor către instituţiilor statului pentru a se constata dacă mai sunt bunuri în patrimoniul debitoarei, prin documente actualizate, astfel cum i s-a pus în vedere prin rezoluţia din data de 07.05.2019, sub sancţiunea amendării. Stabileşte termen la data de 01.10.2019. Cu drept de apel, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 11.06.2019, la Tribunalul Specializat Argeş.
Incheiere de sedinta din 11.06.2019Rezoluţie: în temeiul disp. art. 59 alin. (3) din Legea nr. 85/2014, Analizând stadiul continuării procedurii insolvenţei debitoarei S****** P********** S**, judecătorul sindic constată că s-a formulat cerere de închidere a procedurii de către lichidatorul judiciar în conformitate cu dispoziţiile art.174 alin.(1) din Legea nr. 85/2014, astfel că stabileşte termen în şedinţa publică din 11.06.2019 pentru punerea în discuţia părţilor a cererii de închidere, cu citarea părţilor prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Creditorii vor fi citaţi cu menţiunea dacă se oferă să avanseze sumele corespunzătoare pentru a acoperi cheltuielile administrative în procedură. Pune în vedere lichidatorului judiciar să facă dovada demersurilor către instituţiile statului pentru a se constata dacă mai sunt bunuri în patrimoniul debitoarei, prin documente actualizate .
Rezolutie din 07.05.2019Rezoluţie în temeiul disp. art. 59 alin. (3) din Legea nr. 85/2014, Analizând stadiul continuării procedurii insolvenţei debitoarei S****** P********** S**, judecătorul sindic acordă termen administrativ de control la data de 07.05.2019, cu menţinerea obligaţiei pentru lichidatorul judiciar de a depune rapoartele lunare în conformitate cu dispoziţiile art.59 alin.(1) şi (2) din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere lichidatorului judiciar, să facă demersuri către instituţiile statului pentru a se constata dacă mai sunt bunuri în patrimoniul debitoarei, în cazul lipsei bunurilor, să procedeze potrivit art.167 din Legea nr. 85/2014.
Rezolutie din 15.01.2019Analizând stadiul procedurii de faliment a debitorului Sanitas Promoţionl SRL constată că judecătorul sindic, la solicitarea lichidatorului judiciar, a aprobat metoda şi regulamentul de vânzare al autoturismului debitorului. DISPUNE Lichidatorului judiciar să valorifice bunul mobil al debitorului. Stabileşte tewrmen administrativ de control la 15.01.2019.
Rezolutie din 18.09.2018Stabileşte termen administrativ de control la data de 18.09.2018. Cu drept de apel, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 15.05.2018, la Tribunalul Specializat Argeş.
Incheiere de sedinta din 15.05.2018Stabileşte termen de analiză a stadiului procedurii la data de15.05.2018. Cu drept de apel, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 23.01.2018, la Tribunalul Specializat Argeş.
Incheiere de sedinta din 23.01.2018Stabileşte termen de analiză al stadiului procedurii la data de 23.01.2018. Cu drept de apel, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 17.10. 2017, la Tribunalul Specializat Argeş.
Incheiere de sedinta din 17.10.2017Pune în vedere lichidatorului judiciar să verifice declaraţia de creanţă formulată de SC Aleea Raicu SRL şi să notifice soluţia adoptată. Ia act că la dosarul cauzei s-au depus : tabelul preliminar al creanţelor şi tabelul definitiv cu dovezi de publicare în BPI. Pune în vedere lichidatorului judiciar să depună lunar raport de activitate. Stabileşte termen la data de 17.10.2017 în vederea identificării bunului din averea debitorului , obţinerea dovezilor de la instituţiile statului , promovarea şi soluţionarea acţiunii în răspundere. Cu drept de apel, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Iunie 2017, la Tribunalul Specializat Argeş.
Incheiere de sedinta din 13.06.2017În temeiul art. 92 alin.4 din Legea nr. 85/2914 Aprobă concluziile raportului de 20 de zile. În temeiul art. 92 alin.5 cu referire la art.145 alin.1 lit.D Decide intrarea debitorului în faliment , prin procedură simplificată. În temeiul art. 145 alin.2 dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare. În temeiul art. 902 alin.2 pct.16 C.civ. Dispune notarea ridicării dreptului de administrare în cartea funciară a debitorului. Desemnează în calitate de lichidator judiciar provizoriu pe administratorul judiciar Coreli IPURL , căruia îi stabileşte atribuţiile prev. la art. 25 cu o retribuţie lunară în sumă de 1000 de lei fără TVA, plătită din averea debitorului. În lipsa disponibilităţilor băneşti plata se va face din fondul de lichidare , urmând ca plăţile să fie făcute în conformitate cu prevederile art. 37 alin.4 din OUG nr. 86/2006. În temeiul art. 147 alin.1 din lege Dispune notificarea intrării în faliment, prin procedura simplificată, a debitorului. Menţine termenele procedurale stabilite prin sentinţa de deschidere a procedurii insolvenţei. În temeiul art. 151 din lege lichidatorul judiciar va trece de îndată la operaţiunile de inventariere, evaluare şi lichidare a bunurilor din averea debitorului. Executorie. Cu apel în termen de 7 zile de la publicare în BPI. Pronunţată în şedinţă publică azi: 21.03.2017, la Tribunalul Specializat Argeş.
Hotarare intermediara 203/2017 din 21.03.2017În temeiul art. 72 alin.6 din Legea nr. 85/2014 Admite cererea creditorului şi deschide procedura generală a insolvenţei împotriva debitorului S****** P********** S**. În temeiul art.57 alin.1 din lege desemnează în calitate de administrator judiciar provizoriu pe practicianul în insolvenţă Coreli IPURL, căruia îi stabileşte atribuţiile prevăzute la art.58 cu o retribuţie lunară în sumă de 1.000 lei, fără TVA, plătită din averea debitorului. În lipsa disponibilităţilor în contul debitorului se va utiliza fondul de lichidare, plăţile urmând a fi făcute în conformitate cu prevederile art. 37 alin. 4 din OUG nr. 86/2006, pe baza unui buget previzionat. Dispune ridicarea dreptului de administrare al debitorului. În temeiul art.902, alin.2, pct.16 Cod civil Dispune notarea în cartea funciară a deschiderii procedurii de insolvenţă şi ridicarea dreptului de administrare. Dovada notării se va depune la dosar de către OCPI Argeş. În temeiul art. 76 dispune comunicarea prezentei sentinţe către instanţele judecătoreşti din municipiul Piteşti şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi în vederea aplicării prevederilor art.75. Pune în vedere administratorului special prevederile art. 82 şi art.84 din lege. Pune în vedere debitorului şi administratorului judiciar provizoriu prevederile art. 83 şi art.84 alin.3. Administratorul judiciar provizoriu va inventaria bunurile debitorului până la data de 03.03.2017, iar procesul verbal se va depune la dosar în termen de 48 ore. În temeiul art. 99 din lege lichidatorul judiciar va notifica deschiderea procedurii generale de insolvenţă creditorilor cunoscuţi. În temeiul art. 100 alin.1 din lege notificarea va cuprinde: - termenul limită de înregistrare a declaraţiilor de creanţe – 17.03.2017. Declaraţiile de creanţe se vor timbra cu 200 lei sub sancţiunea anulării. - termenul limită de verificare a creanţelor şi întocmire, afişare şi publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe – 31.03.2017. Dovada de publicare se va depune la dosar. - termenul de contestare a creanţelor este de 7 zile de la publicarea tabelului preliminar în BPI. - termenul de soluţionare a contestaţiilor sau întocmire a tabelului definitiv de creanţe – 20.04.2017. Prima şedinţă a adunării generale a creditorilor va avea loc la data de 04.04.2017, orele 1000, la sediul filialei Argeş a UNPIR. Administratorul judiciar provizoriu va întocmi la data de 13.03.2017 raportul asupra cauzelor şi împrejurărilor ajungerii debitorului în stare de insolvenţă, conform art.97 alin.1 din lege, iar la data de 23.02.2017 raportul prevăzut la art.92. Stabileşte termen la data de 13.06.2017 în vederea analizării stadiului continuării procedurii. Executorie. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea realizată prin publicarea în BPI. Pronunţată în şedinţă publică.
Hotarare intermediara 83/2017 din 07.02.2017Încuviinţează cererea pentru lipsă de apărare formulată de reprezentantul debitoarei. Stabileşte termen de judecată la data de 07.02.2017 având în vedere încărcătura foarte mare a judecătorului sindic. Cu drept de apel, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Decembrie 2016
Incheiere de sedinta din 13.12.2016Stabileşte termen de judecată la data de 13.12.2016 pentru lipsă de procedură cu debitorul. Se reia procedura de citare, debitorul va fi citat şi prin asociat. Cu drept de apel, odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 01 Noiembrie 2016.
Incheiere de sedinta din 01.11.2016Amână judecarea cauzei la 1 noiembrie 2016. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Septembrie 2016.
Incheiere de sedinta din 20.09.2016