A******** M***** G******
CondamnatP************ G******
IntimatÎn baza art. 593 rap. la art. 589 alin.(1) lit. a) Cod procedură penală respinge, ca nefondată, cererea de întrerupere a executării pedepsei formulată de petentul-condamnat A******** M***** G******. În baza art. 275 alin. (2) Cod procedură penală, obligă petentul-condamnat la plata sumei de 200 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de către stat. Onorariul apărătorului desemnat pentru acordarea asistenţei juridice din oficiu, av. Pană Iuliana în cuantum de 130 lei, se va înainta din fondul special al Ministerului Justiţiei. Cu drept de a formula contesta?ie în termen de 3 zile de la comunicare.
Hotarare 2948/2016 din 13.12.2016Stabileşte pronunţarea la data de 13.12.2016
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 28.11.2016Repartizarea aleatorie a dosarului având ca obiect cererea de întrerupere a executării pedepsei privind pe condamnatul A******** M***** G******, în prezent deţinut în P************ G******, între completele de judecată care judecă în materie penală. Definitivă. Dată în camera de consiliu azi, 27.07.2016.
Incheiere de sedinta din 27.07.2016Efectuarea unei expertize medico-legale privind pe condamnatul Antonescu Marius Gbariel, prin care să se stabilească dacă petentul-condamnat suferă de o boală care nu poate fi tratată în reţeaua sanitară a Administraţiei Naţionale a Penitenciarelor, în caz afirmativ urmând să se precizeze dacă această boală face imposibilă executarea imediată a pedepsei. Emiterea unei adrese către P************ G****** pentru a asigura prezenţa condamnatului la sediul INML Mina Minovici în vederea expertizării medico-legale. Emiterea unei adrese către INML Mina Minovici pentru a aduce la cunoştinţă întrebările la care să răspundă Comisia de expertiză medicală. Definitivă. Dată în camera de consiliu azi, 09.03.2016.
Incheiere de sedinta din 09.03.2016Efectuarea unei comunicări către adresa către P************ G****** pentru a comunica în termen de 5 zile dacă petentul-condamnat A******** M***** G******, îşi însuşeşte cererea de întrerupere a executării pedepsei iar în caz pozitiv să comunice pedeapsa în a cărei executare se află, dacă a mai beneficiat de întreruperea executării pedepsei, copie M.E.P.I. şi fişa medicală a petentului, înscrisurile medicale doveditoare, şi fişa medicală a petentului, înscrisurile medicale doveditoare, relaţii referitoare la situaţia financiară a condamnatului (dacă are venituri, dacă are bani în cont), potrivit dispoziţiilor art. 592 rap. la art. 591 alin. 2 Cod de Procedură Penală Definitivă. Dată în camera de consiliu azi, 23.02.2016.
Incheiere de sedinta din 23.02.2016