A***** C********
Inculpat INTIMAT ÎN APELUL PROCURORULUIM***** S*****
Parte civilăS******* C***** D* U****** S** S******* I***
Parte civilăS******* C***** D* U****** P**** D** N****** O*** I***
Parte civilăS* A******************** A*** S* P*** L********* J******* K*** R************ S***
Parte responsabilă civilmenteÎn baza dispoziţiilor art. 421 pct. 2 lit. a Cod procedură penală, admite apelul formulat de Ministerul Public - Parchetul de pe lângă Judecătoria Iaşi împotriva sentinţei penale nr. 1402/2016 din 11.05.2016 pronunţată de Judecătoria Iaşi în dosar nr. 25839/245/2015 , pe care o desfiinţează în parte în latură penală. Rejudecând cauza: În baza dispozi?iilor art. 7 alin. 1 din Legea nr. 76/2008 privind organizarea şi funcţionarea Sistemului Naţional de Date Genetice Judiciare dispune prelevarea probelor biologice de la inculpatul A***** C******** în vederea introducerii profilului genetic în Sistemul Naţional de Date Genetice Judiciare (S.N.D.G.J.). Conform art. 5 alin. 5 din Legea nr. 76/2008 privind organizarea şi funcţionarea Sistemului Naţional de Date Genetice Judiciare aduce la cunoştinţa inculpatului A***** C******** că probele biologice care vor fi recoltate vor fi utilizate pentru obţinerea şi stocarea în S.N.D.G.J. a profilului genetic. Menţine celelalte dispoziţii ale sentinţei penale apelate care nu sunt contrare prezentei decizii. În baza art. 275 alin. 3 Cod procedură penală, cheltuielile judiciare avansate de stat în apelul procurorului rămân în sarcina statului. Definitiva. Pronun?ată in şedinţa publică, astăzi, 17.10.2016.
Hotarare 672/2016 din 17.10.2016În temeiul disp. art. 391 alin. 1 şi 3 stabileşte pronunţarea la data de 17/10/2016.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 04.10.2016În temeiul dispoziţiilor art. 111 alin. 6 rap. la art. 111 alin. 4 teza a II - a din O.U.G. nr. 195/2002, admite cererea de prelungire a dreptului de circula?ie pe drumurile publice formulată de inculpatul-intimat A***** C********. Dispune prelungirea dreptului de circulaţie pe drumurile publice în privinţa inculpatului-intimat A***** C********, până la rămânerea definitivă a sentinţei penale apelate nr. 1402/11.05.2016 a Judecătoriei Iaşi, dar nu mai mult de 30 de zile, începând cu data de 21.09.2016. Copie de pe prezenta încheiere se va comunica inculpatului-intimat A***** C******** şi Politiei Rutiere Iaşi, pentru luarea masurilor corespunzătoare.
Incheiere de sedinta din 20.09.2016În temeiul dispoziţiilor art. 111 alin. 6 rap. la art. 111 alin. 4 teza a II - a din O.U.G. nr. 195/2002, admite cererea de prelungire a dreptului de circula?ie pe drumurile publice formulată de inculpatul-intimat A***** C********.Dispune prelungirea dreptului de circulaţie pe drumurile publice în privinţa inculpatului-intimat A***** C********, până la rămânerea definitivă a sentinţei penale apelate nr. 1402/11.05.2016 a Judecătoriei Iaşi, dar nu mai mult de 30 de zile, începând cu data de 21.08.2016. Copie de pe prezenta încheiere se va comunica inculpatului-intimat A***** C******** şi Politiei Rutiere Iaşi, pentru luarea masurilor corespunzătoare.
Incheiere de sedinta din 19.08.2016