I**** V*********
PetentI************ D* P****** J******* T****
IntimatAdmite plângerea contraventională formulată de petentul I**** V*********, în contradictoriu cu intimatul INSPECTORATUL DE POLITIE AL JUDETULUI TIMIS. Anulează procesul-verbal de constatare a contravenţiei seria PTMX nr. 010996 încheiat la data de 06.11.2015 de către intimat, cu consecinta înlăturării amenzii contraventionale în cuantum de 420 lei si a sanctiunii complementare a suspendării dreptului de a conduce. Obligă intimatul la restituirea către petent a sumei de 210 lei, reprezentând jumătate din minimul amenzii, achitată de către petent conform chitantei nr. TMXWM 8351540 din data de 10.11.2015. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Făget. Pronuntată în sedinta publică din data de 14.07.2016.
Hotarare 462/2016 din 14.07.2016Amana cauza pentru recitarea intimatului cu aceeasi mentiunea respectiv de a depune la dosar inregistrarea video si repetarea adresei catre IPJ Timis pentru a se comunica datele de identificare ale conducatorului auto cu nr. de inmatriculare TM 05 SEM despre care se mentioneaza in cuprinsul procesului verbal ca ar fi fost depasit de petent
Incheiere de sedinta din 23.06.2016Amana cauza pentru citarea intimatului cu mentiunea de a depune la dosar inregistrarea video si efectuarea unei adrese catre IPJ Timis pentru a se comunica datele de identificare ale conducatorului auto cu nr. de inmatriculare TM 05 SEM despre care se mentioneaza in cuprinsul procesului verbal ca ar fi fost depasit de petent.
Incheiere de sedinta din 26.05.2016