S***** G******* P*** M******* B*** C*****
ReclamantU**** A******** S*** P*** S******** D***
PârâtA*********** S**** D*****
IntervenientAdmite în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta S***** G******* P*** M******* B*** C***** în contradictoriu cu pârâta UNIQA ASIGURĂRI S.A. şi cu intervenientul forţat ALEXANDRESCU SORIN IOAN.Obligă pârâta UNIQA ASIGURĂRI S.A. la plata către reclamantă a sumei de 4042,84 lei, reprezentând diferenţă despăgubire. Obligă pârâta la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare în cuantum de 0,2% zi de întârziere, calculată asupra debitului de 4042,84 lei, începând cu data de 01.04.2016 şi până la achitarea integrală a debitului. Respinge în rest cererea. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 3208 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată (taxă de timbru, onorariu expert şi onorariu avocat). Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Apelul se va depune la Judecătoria Petroşani. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 09.06.2017.
Hotarare 1887/2017 din 09.06.2017Apreciază că este necesară acordarea unui termen scurt, pentru ca pârâta să ia la cunoştinţă de micşorarea pretenţiilor reclamantei de la dosarul cauzei şi pentru ca toate părţile să se poată prezenta la dezbateri.
Incheiere de sedinta din 19.05.2017Emite adresă către pârâtă prin care i se comunică răspunsul cu privire la obiecţiunile formulate la raportul de expertiză. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de la data de 19.05.2017 pentru când se citează intervenientul A*********** S**** D*****, reclamanta Scurtu Gabriela şi pârâta Uniqa Asigurări S.A. având termen în cunoştinţă potrivit art. 229 al. (1) Cod proc. civ. Pronunţată în şedinţa publică din data de 05.05.2017.
Incheiere de sedinta din 05.05.2017Emite adresă către pârâtă prin care i se va comunica răspunsul cu privire la obiecţiunile formulate la raportul de expertiză Amână judecarea cauzei şi acordă termen de la data de 05 mai 2017 pentru când se va cita intervenientul A*********** S**** D*****, reclamanta Scurtu Gabriela şi pârâta Uniqa Asigurări S.A. având termen în cunoştinţă potrivit art. 229 al. (1) Cod proc. civ. Pronunţată în şedinţa publică din data de 31 martie 2017.
Incheiere de sedinta din 31.03.2017Emite adresă către domnul expert Câta Miron prin care i se va comunica obiecţiunile formulate de pârâtă la raportul de expertiză efectuat în cauză şi se va solicita să formuleze un răspuns cu privire la acestea. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de la data de 31 martie 2017 pentru când se va cita intervenientul A*********** S**** D*****, reclamanta Scurtu Gabriela şi pârâta Uniqa Asigurări S.A. având termen în cunoştinţă potrivit art. 229 al. (1) Cod proc. civ. Pronunţată în şedinţa publică din data de 03.03.2017.
Incheiere de sedinta din 03.03.2017Fixează termen de judecată la data de 03.03.2017, completul IX civil, ora 08.30, sala 24, pentru când se citează părţile, reclamanta şi pârâta cu câte un exemplar de pe raportul de expertiză comunicat la dosar de expert tehnic auto Câta Miron, în vederea studierii acestuia şi formulării eventualelor obiecţiuni. Pronunţată în şedinţă publică, azi 08 februarie 2017.
Incheiere de sedinta din 08.02.2017Încuviinţează decontul raportului de expertiză în sumă de 1890 lei, comunicat de expert tehnic judiciar auto Câta Miron. Pune în vedere reclamantei, prin reprezentantul acesteia, să achite onorariul de expert în sumă de 1890 lei şi să depună dovada plăţii la dosar, urmând ca după achitarea acestuia să se emită adresă către expert să efectueze şi depună la dosar raportul de expertiză auto dispus în cauză. Amână cauza la data de 08.02.2017, pentru când se va cita intervenientul, reclamanta şi pârâta având termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică, azi 16 noiembrie 2016.
Incheiere de sedinta din 16.11.2016Desemnează aleatoriu în calitate de expert pe dl Căta Miron, aflat la nr. 2 pe lista de experţi, căruia i se va comunica că a fost numit expert în cauză, i se vor comunica obiectivele de instanţă şi în temeiul art. 331, alin.2 din Codul de procedură civilă, să se prezinte în instanţă, pentru a lua act de actele dosarului, urmând să comunice onorariului estimativ al raportului de expertiză şi perioada în care apreciază că va finaliza lucrarea, urmând ca după comunicarea decontului să se pronunţe cu privire la achitarea acestuia. Se va emite adresă BJE Hunedoara se va comunica că a fost numit expertă în cauză dl Căta Miron. Acordă termen la data de 16.11.2016, pentru când se va cita intervenientul, restul părţilor au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică, azi 14 septembrie 2016.
Incheiere de sedinta din 14.09.2016