P***** A*** C*******
ContestatorC***** D******* R******** D* D****** S* P***** B********
IntimatAdmite contestaţia la executare. Anulează executarea silită însăşi pornită împotriva contestatoarei de BEJA Barbu şi Dobre în dosarul de executare nr. 408/B/2014 şi toate actele de executare emise în cadrul acestui dosar de executare. Dispune întoarcerea executării silite ce a făcut obiectul dosarului de executare nr. 408/B/2014 al BEJA Barbu şi Dobre, sens în care: Obligă intimata să plătească către contestatoare suma de 672,98 lei, executată silit prin poprire. Obligă intimata la plata către contestatoare a sumei de 598 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă de timbru în cuantum de 98 lei şi onorariu avocat în sumă de 500 lei. Cu drept de a formula apel în termen de 10 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Sectorului 5 Bucure?ti, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 25.10.2017.
Hotarare 7476/2017 din 25.10.2017În temeiul art. 413 alin. 1 pct. 1 din Codul de procedură civilă, suspendă judecarea cauzei până la soluţionarea definitivă a dosarului nr. 29331/302/2016 aflat pe rolul Judecătoriei Sectorului 5 Bucureşti, având ca obiect plângere contravenţională. Cu recurs pe toată durata suspendării, care se va depune la Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 22.03.2017.
Incheiere suspendare din 22.03.2017Stabileşte termen de judecată,în şedinţă publică, pentru când se vor cita părţile.
Acordă termen administrativ, fără prezenţa părţilor, în vederea achitării taxei judiciare de timbru şi în vederea comunicării cererii şi înscrisurilor.