Dosar 293/189/2016 din 28.01.2016

părăsirea locului accidentului ori modificarea sau ştergerea urmelor acestuia (art.338 NCP) +refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice (art.337 NCP)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 293/189/2016
Data dosar:
28.01.2016
Instanta:
Judecătoria Bârlad
Departament:
JudB
Obiect:
părăsirea locului accidentului ori modificarea sau ştergerea urmelor acestuia (art.338 NCP) +refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice (art.337 NCP)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 21.04.2016 la ora 09:00

    Complet: Complet 3 Penal Alte cauze
  • Condamnare fără acord de recunoaştere

    Condamnă pe inculpatul H***** V***** la pedeapsa de: - 1 an închisoare pentru săvârşirea infracţiunii prevăzută de art. 337 teza I Cod penal. - 2 ani închisoare pentru săvârşirea infracţiunii prevăzută de art. 338 teza I Cod penal.În temeiul art. 39 alin. 1 lit. b Cod penal, contopeşte pedepsele cu închisoarea, inculpatul urmând a executa pedeapsa cea mai grea de 2 ani închisoare, la care adaugă un spor de 4 luni închisoare, inculpatul Huzună Viorel urmând a executa - 2 ani şi 4 luni închisoare. În temeiul art. 91 Cod penal, suspendă, sub supraveghere, executarea pedepsei de 2 ani şi 4 luni închisoare aplicată inculpatului H***** V***** şi-i pune în vedere dispoziţiile art. 96 Cod penal. Termen de supraveghere 4 ani de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri. Pe durata termenului de supraveghere inculpatul H***** V***** va respecta următoarele măsuri de supraveghere: - să se prezinte la Serviciul de probaţiune Vaslui, la datele fixate de acesta; - să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; - să anunţe, în prealabil, consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile; - să comunice, consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa, schimbarea locului de muncă; - să comunice, consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa, informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. - să frecventeze, anual, cel puţin un program de reintegrare socială derulat de către serviciul de probaţiune sau organizate în colaborare cu instituţii din comunitate; Pe parcursul termenului de supraveghere inculpatul H***** V***** va presta o munca neremunerată în folosul comunităţii pe o perioadă de 75 zile în mun. Bârlad, constând în activităţi de întreţinere a drumurilor, spatiilor verzi, păstrarea curăţeniei localităţii ori în activităţi în folosul unor aşezăminte social culturale din localitate (şcoli, grădiniţe, creşe, spitale, biblioteci etc.), în funcţie de nevoile existente la Primăria mun. Bârlad. În temeiul art. 274 Cod procedură penală, obligă pe inculpatul Huzună Viorel să plătească suma de 800 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare către stat. Cu apel în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 21.04.2016.

    Hotarare 125/2016 din 21.04.2016
  • Sedinta din data de 07.04.2016 la ora 09:00

    Complet: Complet 3 Penal Alte cauze
  • Amână pronunţarea

    amână pronunţarea la data de 21.04.2016

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 07.04.2016

Flux dosar


Actualizare GRPD