Dosar 3024/205/2016 din 10.06.2016

acţiune în constatare hotărâre care să ţină loc de act autentic


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 3024/205/2016
Data dosar:
10.06.2016
Instanta:
Judecătoria Câmpulung
Departament:
Judecatorie
Obiect:
acţiune în constatare hotărâre care să ţină loc de act autentic
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 28.11.2016 la ora 08:30

    Complet: C7 - civil
  • Respinge cererea

    Respinge acţiunea. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Câmpulung. Pronunţată în şedinţă publică azi, 28 noiembrie 2016.

    Hotarare 2279/2016 din 28.11.2016
  • Sedinta din data de 24.10.2016 la ora 08:30

    Complet: C7 - civil
  • Amână cauza

    Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de apărătorul reclamantului. Acordă termen la 28 noiembrie 2016, pentru ca reclamantul să prezinte spre audiere al doilea martor ce i-a fost încuviinţat în cauză, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Din oficiu, dispune efectuarea de verificări în cadrul programului informatizat – Ecris cu privire la litigiile existente între reclamant şi pârâtul Popescu Răzvan Daniel. Se revine cu adresă către Biroul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Câmpulung pentru notarea litigiului în cartea funciară. Pronunţată în şedinţa publică de la 24 octombrie 2016.

    Incheiere de sedinta din 24.10.2016
  • Sedinta din data de 03.10.2016 la ora 08:30

    Complet: C7 - civil
  • Amână cauza

    Încuviinţează reclamantului proba cu înscrisuri, proba cu interogatoriul pârâtei, proba cu doi martori în dovedirea situaţiei de fapt şi proba cu expertiză tehnică extrajudiciară. Ia act de susţinerile apărătorului reclamantului în sensul că martorii urmează să fie prezentaţi spre audiere necitaţi. Se emite adresă către Primăria comunei Lereşti, prin intermediul căreia se va solicita să comunice la dosar dacă terenul ce face obiectul cauzei, în suprafaţă de 89 mp, denumit cale de acces, a făcut sau face obiectul vreunui litigiu. Din oficiu, dispune emiterea unei adrese către Biroul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Câmpulung pentru notarea litigiului în cartea funciară. Pune în vedere apărătorului reclamantului ca în măsura în care deţine hotărârea pronunţată în dosarul nr. 1201/1985, să o depună la dosarul cauzei. Amână judecarea cauzei la 24 octombrie 2016, termen la care se citează pârâta cu menţiunea de a se prezenta personal la interogatoriu. Pronunţată în şedinţa publică de la 03 octombrie 2016.

    Incheiere de sedinta din 03.10.2016

Flux dosar


Actualizare GRPD