Dosar 30413/3/2015 din 25.03.2016

drepturi băneşti


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 30413/3/2015
Data dosar:
25.03.2016
Instanta:
Tribunalul Hunedoara
Departament:
SECTIA I-a CIVILA
Obiect:
drepturi băneşti
Categorie:
Litigii de munca
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 19.07.2016 la ora 09:00

    Complet: C2 LM-AS
  • Alte soluţii

    Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtului M********* M****** F******** P********* S****** Ş* P********** V********, invocată de acesta şi în consecinţă respinge acţiunea de asigurări sociale formulată şi precizată de reclamanţi împotriva pârâtului M********* M****** F******** P********* S****** Ş* P********** V********. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei C*** N******** D* P***** P******, invocată de aceasta şi în consecinţă respinge acţiunea de asigurări sociale formulată şi precizată de reclamanţi împotriva pârâtei C*** N******** D* P***** P******. Respinge excepţia prescripţiei dreptului material la acţiune invocată de pârâta C*** J******** D* P***** H********, ca rămasă fără obiect. Respinge acţiunea de asigurări sociale formulată şi precizată de reclamanţii Ş***** I***, E***** E******, BRATU PETRU, NOGHI GHEORGHE, TURUŞ TRAIAN, STANCI LUCIAN-MARINICĂ, NISTOR GHEORGHE, CĂPRĂRESCU MARIAN, MUNTEAN IOACHIM, BARBU GHEORGHE, SIMOIU SIMION, MICLEA IOAN, LUNGU EUGENIA, BOGDAN LUCIAN-IRINEL, PAŞCA IOAN, ILEASĂ MARIA, CHETREANU VALERIAN, CÎNDEA IOAN, ONESC RADU, DOROBĂŢ PUIU, ROMAN GABRIEL, POP GHEORGHE, HEFFLER MARIOARA, împotriva pârâtei C*** J******** D* P***** H********. Respinge acţiunea de asigurări sociale formulată în numele şi pentru reclamanţii MUNTEAN EMIL, şi PIPILI CONSTANTIN împotriva pârâţilor M********* M****** F******** P********* S****** Ş* P********** V********, C*** N******** D* P***** P****** Bucureşti şi C*** J******** D* P***** H********, ca nesusţinută. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Apelul se depune la Tribunalul Hunedoara. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 19 iulie 2016.

    Hotarare 1888/2016 din 19.07.2016
  • Sedinta din data de 12.07.2016 la ora 09:00

    Complet: C2 LM-AS
  • Amână pronunţarea

    Având nevoie de timp pentru deliberare şi pentru a da posibilitarea reprezentantului reclamanţilor să depună concluzii scrise.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii
  • Sedinta din data de 31.05.2016 la ora 09:00

    Complet: C2 LM-AS
  • Amână cauza

    S-a dispus scoaterea din cauză a Asociaţiei de Revoluţionari 21 Decembrie 1918 Cugir; pentru a se repeta adresa la reprezentantul reclamantei care nu a răspuns la toate solicitările instanţei punându-i-se în vedere să precizeze dacă mai susţine excepţia de neconstituţio- nalitate şi dacă solicită sesizarea Curţii Constituţionale, în caz afirmativ să precizeze toate dispoziţiile legale vizate de excepţie şi motivarea acestei excepţii; pentru ca reprezentantul reclamanţilor să depună dovada absenţei de la cele 2 termene de judecată; pentru a se comunica reclamanţilor că s-a acordat un ultim termen în cauză iar în caz contrar se va suspenda cauza conform art.244; pentru a se comunica 1 ex. din cererea precizatoare cu pârâţii.

    Incheiere de sedinta din 31.05.2016
  • Sedinta din data de 03.05.2016 la ora 09:00

    Complet: C2 LM-AS
  • Amână cauza

    Pentru ca reclamanţii să poată răspunde la adresa solicitată de instanţă, respectiv să precizeze faţă de cererea introductivă dacă pentru Asociaţia Revoluţionarilor din 21 Decembrie 1989 Cugir înţelege să formuleze acţiunea ca reclamant sau ca reprezentant a reclamanţilor de la poziţia 1 la poziţia 25; să îşi exprime pioziţia faţă de excepţia lipsei calităţii procesuale pasive invocată de CNPP Bucureşti; faţă de reclamnantul Muntean Emil de la poziţia 15, dacă înţelege să-şi mai susţină acţiunea având în vedere că din întâmpinarea depusă de CJP HUnedoara se invocă faptul că acesta este dcecedat; reclamanţii să-şi exprime poziţia faţă de prescriţia acţiunii invocată de CJP HUnedoara; faţă de cererea completatoare a cererii iniţiale depusă la dosar pentru termenul din 3.05.2016 să depună copie de pe Incheierea de şedinţă invocată din data de 18.02.2005 cu referire la excepţia de neconstituţionalitate; să-şi exprime poziţia faţă de cererea de disjungere a acţiunii invocată de CJP Hunedoara pentru fiecare reclamant în parte.

    Incheiere de sedinta din 03.05.2016

Flux dosar


Actualizare GRPD