P****** C********
PetentV****** L**** M*****
PetentI************ D* P****** A* J******** V*****
IntimatAdmite plângerea contravenţională formulată de petenţii P****** C********, şi VĂCARU LIVIU MARIUS, în contradictoriu cu intimatul I. P. J. Vaslui, cu sediul în mun. Vaslui, str. Hagi Chiriac, nr. 1, jud. Vaslui, împotriva procesului-verbal de constatare a contravenţiei silvice seria CCS nr. 0256963/06. 12. 2016. Dispune anularea procesului-verbal de constatare a contravenţiei silvice seria CCS nr. 0256963/06. 12. 2016 şi, în consecinţă, exonerează petentul P****** C******** de plata amenzii în cuantum de 5000 lei, aplicată prin actul atacat. Constată prescrisă executarea sancţiunii contravenţionale complementare a reţinerii în vederea confiscării a autoutilitarei marca Mercedes Vito cu nr. de înmatriculare BC.07.KUS, proprietatea petentului VĂCARU LIVIU MARIUS, aplicată prin procesul-verbal de constatare a contravenţiei silvice seria CCS nr. 0256963/06. 12. 2016 şi, în consecinţă, dispune restituirea acesteia către petentul VĂCARU LIVIU MARIUS. Cu apel in 30 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Huşi. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 29. 05. 2017.
Hotarare 519/2017 din 29.05.2017AMANA PRONUNTAREA PTR.29.05.2017
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.05.2017AMANA CAUZA SE VA REVENI CU ADRESA CATRE INTIMAT .
Incheiere de sedinta din 09.05.2017AMANA CAUZA. DISPUNE CITAT MARTORUL LIPSA CU MANDAT DE ADUCERE. SE VA FACE ADRESA LA INTIMAT SA COMUNICE DOAVA DE COMUNICARE A PR.VERBAL CATRE PETENT VARIU LIVIU MARIUS
Incheiere de sedinta din 25.04.2017AMANA CAUZA. ADMITE POBELE SOLICITATE D EINTIMAT :INSCRISURI ADMITE PROBELE SOLICITATE DE PETENT PRIN APAPARTOR. INSCRISURI SI AUDIEREA MARTORULUI BOSTAN FLORIN,. SE VA CITA MARTORUL SE VA EMITE ADRESA LA INTIMAT SA COMUNICE DOVADA PR.VERBAL DE CONTRAVENTIE SI MODALITATEA DE COMUNCIARE A ACESTUIA CATRE PETENT.
Incheiere de sedinta din 28.03.2017